czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Dobre dźwięki z filharmonii

Dobre dźwięki z filharmonii

Dobre dźwięki z filharmonii
Data publikacji: 2017-05-11 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1738 253970

Setki przebadanych osób, koncerty, kampania billboardowa, warsztaty i skierowany do szkół konkurs – szczecińska filharmonia podsumowała w środę dotychczasowe efekty społecznej akcji „Usłysz Dobre Dźwięki”.

– Chcemy położyć nacisk na jakość dźwięku – opowiadała o inspiracjach akcji dyrektor Dorota Serwa. – Mamy rewelacyjne warunki akustyczne, zależy nam więc, by odbiorcy dobrze nasze dźwięki słyszeli, bo to wzmacnia przyjemność odbioru.

Pierwszym elementem akcji była widoczna w całym mieście kampania billboardowa zapraszająca do słuchania muzyki w szczecińskiej filharmonii. Później przed szklanym gmachem stanęło mobilne centrum słuchu, w którym każdy mógł bezpłatnie przebadać się u specjalistów. Kolejne kroki to koncerty (m.in. z udziałem osób przywróconych do świata profesjonalnej muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie), szkolenia dla nauczycieli czy warsztaty i gry edukacyjne dla dzieci.

Filharmonia ogłosiła też konkurs dla szkół na utworzenie stref harmonii. Pomysłodawcą pierwszej takiej strefy był Paweł Kornicz, nauczyciel muzyki w SP nr 35.

– Hałas w szkole jest poważnym problemem – tłumaczył w środę pan Paweł. – Stworzyliśmy miejsce, które pozwala dzieciom od niego odpocząć. Podczas przerw, w sali muzycznej, przy dźwiękach muzyki klasycznej, mogą odrobić lekcje, zjeść kanapkę czy po prostu posiedzieć. W klasie jest około 30 miejsc, zwykle 80 proc. z nich jest zajęte.

Tegoroczne działania w ramach akcji „Usłysz Dobre Dźwięki” zakończone zostaną 21 czerwca, w dniu międzynarodowego Święta Muzyki. Tego dnia planowane są rozmaite muzyczne występy w przestrzeni miasta i pociągów na trasie Szczecin–Berlin, koncert formacji West Side Sinfonietta oraz wieczorne silent disco w holu filharmonii.

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

metropolitan
Lucy ty chyba nie wierzysz w to co napisałaś. Lepiej dalej słuchaj Dody i przebojów typu: majteczki w kropeczki, oho, ho-ho, albo pograj w tzw. filharmonii w salonowca lub cymbergaja. To twój poziom.
2017-05-14 10:23:43
Luce
Cieszy to, że instytucja jaką jest Filharmonia, oprócz pokaźnej ilości koncertów, z udziałem światowej klasy muzyków, wychodzi też z inicjatywą, poza granicę budynku. Wyjście z muzyką do ludzi, na pewno nie zaszkodzi. A pokazuje elastyczność i otwartość i mądre zarządzanie.
2017-05-14 01:20:51
I-wan de Rohe
A może te spiczaste sople zaokrąglić na kształt fallusów? Z tego badziewia i tak filharmonii nie będzie, a tam zrobić domu uciechy (he-he-pół komendy by tam baraszkowało) I bezpiecznie byłoby i potrzebnie i pożytecznie... a w końcu hangar przynosił by zysk.
2017-05-13 10:51:19
ta cisza
Do tego badziewia jakim jest filharmonia - jak ulał pasuje nawiedzony muzyk -Pawełek. Jedyne rozsądne wyjście to przerobić filharmonią, na Policyjny hangar. Ci co zmarnowali 125 milionów mogą spać spokojnie.
2017-05-13 07:57:45
muzyk
W dalszym ciągu nie wiedzą po co wybudowali nową filharmonię. Kampanie, warsztaty, bilbordy -to należy robić w szkole muzycznej!!! Pojedźcie do Wiednia. Podpowiem: dla koncertów! Gadał dziad do obrazu....
2017-05-11 12:07:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny