niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > PO wnioskuje o wotum nieufności dla rządu

PO wnioskuje o wotum nieufności dla rządu

PO wnioskuje o wotum nieufności dla rządu
Data publikacji: 2017-03-17 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-20 20:46
Wywietleń: 392 225217

PO zaprezentowała w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna - poinformował w piątek Sławomir Neumann (PO).

Szef klubu Platformy Obywatelskiej mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd Szydło "od 17 miesięcy demoluje Polskę, polską demokrację, praworządność, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje samorządy, niezależne sądownictwo, a w ostatnich dniach, tygodniach skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej".

Zapowiedział, że PO przekaże wniosek innym opozycyjnym klubom parlamentarnym i będzie je przekonywać do jego poparcia.

Inicjatywę PO zamierza poprzeć Nowoczesna; rządu nie będzie też broniło PSL. Paweł Kukiz mówił we wtorek, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w głosowaniu nad odwołaniem Rady Ministrów. Pomimo wsparcia opozycji, inicjatywa Platformy nie ma szans powodzenia - PiS, wraz z posłami Solidarnej Polski i Polski Razem, dysponuje w Sejmie stabilną większością 234 posłów.

Zgodnie z art. 158 konstytucji, Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na Prezesa Rady Ministrów. Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia.

(pap)

 

Na zdjęciu: Grzegorz Schetyna jest kandydatem PO na nowego premiera.

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

terapeuta
Ty z paranoją PO dobrze, że nie rozliczasz od PO-topu. Leki brałaś?
2017-03-20 20:46:47
Jarun
Grzesiu nudzi się jak mops i wymyśla durnoty na miarę swojej partii. Oj przyjedzie (wróci?!) Ryży to takiego kopa w żopku zasadzi, że się "księgowy" skicha w powietrzu.
2017-03-20 18:50:29
zed
Szydło Czas odejść i skończyć tą farse
2017-03-19 23:31:06
70-letnie podsumowanie,
A co Schetyna powie o Naszym tj. owczesnej Opozycji i Narodu Votum Nieufnosci... z lat 1956-1968-1970/71-1976-1980...1989 oraz dalej az do 25.10.2015 roku !!!
2017-03-17 22:59:25
Komunistyczno /PO-stkomunistyczny "Raj"... w latach 1945-2015,
A My jestesmy ciekawi... kiedy ten Facet byl ostatnio u Lekarza...?
2017-03-17 21:39:26
SŁONECZNE
BO TYLKO TO IM ZOSTAŁO , 8 LAT ACH BYLI CUDOWNI , zgraja o wartości zero, co za typy smętne takie to proste byłem dobry mam poparcie a jakie ma PO , NO OD TYCH CO ZOSTALI ODSUNIĘCI JAK LIS I .....WIELU Z TV. PALESTRA PRAWNICZA A JAK I LUDZIE ....POZBAWIENI KRĘCENIE LODÓW NA WACIE TO AJAK WIDAĆ GOŁYM OKIEM NIE MUSZĘ ZAKŁADAĆ PATRZAŁEK ATEIŚCI TEŻ NIE WIDZA DLA SIEBIE MIEJSCA I TO POZWALA IM MARZYĆ O POWROCIE .........ŚMIECH
2017-03-17 20:59:10
pytam
Czy kandydatura Schetyny została już zatwierdzona przez promotorkę PO i Tuska panią kanclerz Angelę Merkel??
2017-03-17 18:25:02
Jazon
Grzegorz Schetyna, ps. Cmentarny na premiera, Sławomir Nowak, ps. Zegarmistrz na wicepremiera, Donald Tusk, ps. Baron de Amber Gold na prezydenta, czyli kanciarze wszystkich krajów łączcie się!
2017-03-17 16:41:18
kabaret
Dziś jest 1 kwietnia??
2017-03-17 14:18:28