poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kraj > Jest porozumienie TVP i Opola – festiwal we wrześniu

Jest porozumienie TVP i Opola – festiwal we wrześniu

Jest porozumienie TVP i Opola – festiwal we wrześniu
Data publikacji: 2017-06-20 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-20 13:43
Wywietleń: 402 271540

Telewizja Polska i miasto Opole porozumiały się – 54. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej odbędzie się w Opolu we wrześniu. Poinformowali o tym TVP oraz prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

– Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie – podała TVP w komunikacie. Jak poinformowano, "ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu".

– Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu – napisano w komunikacie.

Również prezydent Opola poinformował w poniedziałek wieczorem (19 czerwca) na Facebooku, że festiwal odbędzie się we wrześniu w Opolu: "Opole ze względu na ponad 50-letnią dobrą współpracę z TVP zgodziło się udostępnić Telewizji na ten czas amfiteatr i prawa do marki KFPP. TVP dołoży wszelkich starań aby strona artystyczna nawiązywała standardem do poprzednich edycji Festiwalu". Z kolei we wtorek potwierdził, że "organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej bierze na siebie całkowicie TVP. Miasto udostępni TVP amfiteatr i nazwę KFPP, a festiwal odbędzie się we wrześniu". Odmówił udzielenia informacji na temat szczegółów umowy. Zaznaczył, że "umowa jest objęta tajemnicą. Interesy wszystkich stron zostały zabezpieczone".

– Ponad 50 lat wspólnej tradycji festiwalowej zaważyło na tym, że festiwal będzie organizowany wspólnie z TVP. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami medialnymi, jednak ze względu na tajemnicę handlową i biznesową, nie mogę nic na ten temat powiedzieć. TVP zapewnia, że stanie na wysokości zadania, że zrobi fantastyczny festiwal. Mam nadzieję, że będziemy mogli ocenić to we wrześniu – powiedział Wiśniewski. 

* * *

Pierwotnie festiwal miał się odbyć w dniach 9-11 czerwca. Problem z organizacją 54. KFPP w Opolu pojawił się w ostatnim tygodniu maja, kiedy grupa artystów zrezygnowała z udziału w festiwalu. Wśród nich znalazł się Andrzej Piaseczny i Maryla Rodowicz, którzy na scenie w Opolu mieli obchodzić jubileusze swojej pracy artystycznej. Prezydent Opola 22 maja wypowiedział TVP umowę o współorganizowaniu tegorocznego KFPP. Jako powód uznał brak zdolności TVP do wywiązania się z umowy, jaką telewizja zawarła z miastem. Obydwie strony zapowiadały wówczas, że będą dochodzić swoich praw przed sądem. Zarząd TVP rozpoczął rozmowy z samorządem w Kielcach na temat koncertu piosenki polskiej, który w przyszłości mógłby przekształcić się w festiwal, jednak według zapowiedzi prezesa telewizji miałby on być uzupełnieniem, a nie konkurencją dla KFPP w Opolu.

(pap)

Fot. Wikipedia/Łukasz Skrzypecki

Komentarze

gosc
Buhahaha ciekawe kto tam wystapi Arka Noego i caly program Ziarno? a na widowni ludzie zwozeni autobusami, no chyba ze lokalny beton partyjny przyjdzie, na nich zawsze mozna liczyc ,zaden szanujacy sie artysta tam nie wystapi,dramat, czego sie nie dotkna zamieniaja to w g...
2017-06-20 12:54:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi