wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach

Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach

Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach
Data publikacji: 2017-05-30 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-01 19:31
Wywietleń: 291 263622

Organizację wspólnie z samorządem Kielc serii koncertów w amfiteatrze „Kadzielnia” zapowiedział w Kielcach prezes TVP Jacek Kurski. Zaznaczył, że nowy format, który ma ruszyć w 2018 r., powinien się stać z czasem festiwalem polskiej piosenki.

– Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia co do ramowej, regularnej współpracy w organizowaniu ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia. Serii koncertów, które jeśli się powiodą – a jestem przekonany, że się powiodą – jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki – mówił podczas wtorkowej (30 maja) konferencji w amfiteatrze „Kadzielnia” Kurski. Dodał, że nie chodzi „o budowanie kontry” do festiwalu w Opolu, czy o to żeby „przenosić Opole do Kielc”.

– Nikt tego nie chce. Nikt w Kielcach nie chciałby być "fałszywym Opolem". Chodzi o to, żeby skorzystać z bogactwa polskiej piosenki, która musi mieć jakieś ujście, która musi mieć jakieś pozytywne wybrzmienie. Opole jest znane z tradycji, historii polskiej piosenki, gości w swoich zasobach Muzeum Polskiej Piosenki. Odnosimy się z wielkim szacunkiem do Opola. Z powodów leżących poza telewizją w tym roku zostaliśmy z tego festiwalu wyproszeni. Ale na mnie jako na prezesie telewizji publicznej ciąży obowiązek dostarczenia naszym wiernym widzom festiwalu i oferty artystycznej, która będzie niosła wysoki ciężar gatunkowy – podkreślił Kurski.

Przedsięwzięcie, którego organizacja jest planowana w Kielcach ma być próbą stworzenia „nowego formatu koncertowego” i „odświeżenia” formuły polskich festiwali.

– Wpuszczenie pewnej pozytywnej nowej energii, która nie zawsze znajdowała swój wyraz i ujście w mainstreamie, prezentowanym przez główne media (…) – opisywał prezes TVP. Dodał, że w tym kontekście myśli o takich gatunkach muzycznych jak m.in.: hip-hop, nowe brzmienia, new soul, new jazz, electro pop, rock alternatywny, pop alternatywny. Zaznaczył że w Kielcach będzie także miejsce dla artystów głównego nurtu. Podczas kieleckiej imprezy mają być pokazywani także artyści popularni w portalach społecznościowych. Kryterium doboru twórców ma być wysoki poziom artystyczny.

(pap)

Na zdjęciu: Prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej w amfiteatrze "Kadzielnia" w Kielcach, który uznał za "jeden z najpiękniejszych w Europie".
Fot. PAP/Piotr Polak

Komentarze

zak
I bardzo dobrze. Po co ciągnąć komunistyczny twór. Niech sobie komunistyczny prezydent Opola razem z komuszą TVN kreują komunistycznych pseudo artystów. Wszyscy będziemy wiedzieć kto jest kto.
2017-06-01 19:10:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi