piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kraj > J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta

J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta

J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta
Data publikacji: 2017-09-22 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-24 09:45
Wywietleń: 764 293475

Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do swojego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczącym ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

- Sądzę, że po prostu prędzej czy później - mam nadzieję, że szybko - dojdziemy do porozumienia - ocenił prezes PiS pytany w TVP Info o swoje spotkanie z prezydentem i złożone przez niego propozycje dotyczące nowych projektów ustaw o SN i KRS.

- Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia - podkreślił Kaczyński. Dopytywany, na jakim etapie jest to porozumienie - czy już na finiszu odparł: "jeszcze nie finiszujemy".

- Finiszować będziemy, kiedy będziemy to uchwalać, natomiast jestem pełen optymizmu - zaznaczył prezes PiS w rozmowie z TVP Info wyemitowanej w piątek wieczorem.

Piątkowe spotkanie prezydenta z liderem PiS, które odbyło się w Belwederze trwało ok. 1,5 godziny. Było to już drugie spotkanie Dudy i Kaczyńskiego dotyczące reformy sądownictwa, pierwsze odbyło się na początku września. W poniedziałek Andrzej Duda ma przedstawić swoje projekty ustaw o SN i KRS.

Według rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w cztery oczy. Jak dodał prezes PiS przedstawił na piśmie postulaty dotyczące ustaw o SN i KRS.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

chichot
Gadał dziad do obrazu a obraz do dziada ani razu. Dlatego schizofrenik, jest schizofrenikiem, że "wie swoje" i nikt mu tego nie wytłumaczy. Anonim ma myślenie typowego sowieta. Dla niego "nowa era" zaczęła się w 2015r. kiedy to prezes obsadził manekinami najważniejsze stanowiska w państwie. Dla bolszewików "nowa era" zaczęła się w 1917 r i nawet chcieli zacząć liczyć datę od tego wydarzenia. Mniejsza z urojeniami jakiegoś internauty. Po spotkaniu prezesa z prezydentem, nasz dzielny Adrian (pewnie "postawiony do kąta"), boi się coś burknąć, czyli powiedzieć jak było. Powiedzieć dla ludzi, którzy go wybrali, że on nie będzie już Adrianem.
2017-09-24 09:00:51
Piorun... do Jarun
A ty "Paranoik-owy Jarun-ie" dla Odmiany... Zauwaz i wreszcie Zrozum (!!) ze lata 1945-2015 juz 2 lata temu sie PO-za-kan-cza-ly ! I od 2 lat Kurier juz nie jest, wasza PO-lityczna Wlasnoscia, PO-mimo ze resztkami sil jeszcze sie PO-drywacie... ??
2017-09-23 23:30:45
Jarun
Prezes Jarosław i manekiny. Przyjechał z Węgier Orban, rozmawiał przede wszystkim z Kaczyńskim...czyli rzeczywistą głową państwa. Manekin Beatka dobra była na przywitanie: chlebem i solą. A Adrian, no cóż chyba został zbesztany i prezes mu przypomniał; kto on i co znaczy. Znów będziemy słuchać płomiennych przemówień prezydenta, (któremu jak na apelu) głos będzie zatykać z wrażenia. PS. Prośba do paranoika (piszącego te swoje durne "PO" ni w 5 ni w 9), bez polskich znaków, śledzący i widzący wszędzie UB-ków i fanatyka PiS-u. Nie komentuj, najlepiej nie czytaj.
2017-09-23 10:06:25
Do... stolec man-a
Ja sprecyzowac - a ty PO-starac sie "zrozumiec"...!!
2017-09-23 00:07:16
stolcman
Gość-zauważyłeś, że nie potrafisz sprecyzować swego wywodu. Po prostu sam nie wiesz o co ci chodzi, piszesz aby pisać. Mętne to jak twój umysł. Zobaczymy czy prezydent Duda przestraszył się prezesa PiS-u J. Kaczyńskiego i poszedł na ustępstwa czyli zrejterował.
2017-09-22 23:55:28
Gość
Tak "srednio" zawsze najlepiej Czyli tamto porozumienie i to Porozumienie ?? A wiec: Panie Prezydencie Duda, niech sie wiec UDA... w koncu "wy-po-srod-ko-wac" !!
2017-09-22 23:28:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi