piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Promocja i integracja branży morskiej

Promocja i integracja branży morskiej [GALERIA]

Promocja i integracja branży morskiej
Data publikacji: 2017-09-20 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21 09:57
Wywietleń: 1027 293035

Przedstawiciele kilkudziesięciu firm z szeroko rozumianej branży morskiej spotkali się w środę (20 września) w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” na szczecińskiej Łasztowni. Konferencję podzielono na dwa bloki dyskusyjne. Rozmawiano o rozwoju gospodarki morskiej oraz jej znaczeniu dla Szczecina i regionu. Na koniec zorganizowano rejs po Odrze.

„Biznesowy event morski” przygotowała Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Uczestników powitali prezydent Szczecina Piotr Krzystek i marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz. Wprowadzeniem do dyskusji była prezentacja potencjału branży, zakończona pytaniem: czy Szczecin stać na bycie liderem?

Do tej tezy odniósł się Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który uczestniczył w pierwszym bloku dyskusyjnym, poświęconym perspektywom rozwoju branży morskiej i bolączkom, jakie ją trapią.

– Należałoby raczej zapytać: kiedy odzyskamy pozycję lidera? – mówił prezes Słaboszewski, przypominając, że był czas, gdy to Szczecin ze swoim portem i stoczniami nadawał ton polskiej gospodarce morskiej. – Gdzieś to się zagubiło. Jestem jednak przekonany, że tę palmę pierwszeństwa odzyskamy.

„Technologie i rozwiązania usprawniające pracę przedsiębiorstw w branży morskiej” oraz „Dobry pracownik w branży na miarę złota!” to z kolei tematy paneli w drugim bloku dyskusyjnym.

Oprócz przedsiębiorców i samorządowców, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni i szkół średnich, stowarzyszeń i i różnych instytucji morskich. Była okazja do promocji oraz integracji branży.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej

Komentarze

i o to chodzi
Ci co wiedzą wyjaśniali tym, którzy też wiedzą to co wszyscy wiedzą. Wartość takich spotkań jest żadna, ale Unia daje pieniądze na takie miękkie gadki więc można sobie pogadać o niczym wypić kawkę i pójść do domu i o to chodzi
2017-09-21 09:33:49
obserwator
Najpierw nich wyjaśnią dogłębnie kto doprowadził na skraj upadłości fabrykę wież wiatrowych Biffinger , obecnie ST3. Dlaczego w PZM robiono wałki i kto za to odpowiada. Dlaczego w Policach z Azotach robiono wałki. Te wałki robili ludzie z PO/PSL i PIS na czele z Ministerm Ziobro musi to rozliczyć.
2017-09-20 21:40:27
iwenty
Nic z tego nie wynika, ale co tam, zawsze to fajnie wyrwać się z roboty i napić kawki.
2017-09-20 20:10:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi