sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Promocja i integracja branży morskiej

Promocja i integracja branży morskiej [GALERIA]

Promocja i integracja branży morskiej
Data publikacji: 2017-09-20 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1303 293035

Przedstawiciele kilkudziesięciu firm z szeroko rozumianej branży morskiej spotkali się w środę (20 września) w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” na szczecińskiej Łasztowni. Konferencję podzielono na dwa bloki dyskusyjne. Rozmawiano o rozwoju gospodarki morskiej oraz jej znaczeniu dla Szczecina i regionu. Na koniec zorganizowano rejs po Odrze.

„Biznesowy event morski” przygotowała Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Uczestników powitali prezydent Szczecina Piotr Krzystek i marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz. Wprowadzeniem do dyskusji była prezentacja potencjału branży, zakończona pytaniem: czy Szczecin stać na bycie liderem?

Do tej tezy odniósł się Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który uczestniczył w pierwszym bloku dyskusyjnym, poświęconym perspektywom rozwoju branży morskiej i bolączkom, jakie ją trapią.

– Należałoby raczej zapytać: kiedy odzyskamy pozycję lidera? – mówił prezes Słaboszewski, przypominając, że był czas, gdy to Szczecin ze swoim portem i stoczniami nadawał ton polskiej gospodarce morskiej. – Gdzieś to się zagubiło. Jestem jednak przekonany, że tę palmę pierwszeństwa odzyskamy.

„Technologie i rozwiązania usprawniające pracę przedsiębiorstw w branży morskiej” oraz „Dobry pracownik w branży na miarę złota!” to z kolei tematy paneli w drugim bloku dyskusyjnym.

Oprócz przedsiębiorców i samorządowców, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni i szkół średnich, stowarzyszeń i i różnych instytucji morskich. Była okazja do promocji oraz integracji branży.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej Promocja i integracja branży morskiej

Komentarze

i o to chodzi
Ci co wiedzą wyjaśniali tym, którzy też wiedzą to co wszyscy wiedzą. Wartość takich spotkań jest żadna, ale Unia daje pieniądze na takie miękkie gadki więc można sobie pogadać o niczym wypić kawkę i pójść do domu i o to chodzi
2017-09-21 09:33:49
obserwator
Najpierw nich wyjaśnią dogłębnie kto doprowadził na skraj upadłości fabrykę wież wiatrowych Biffinger , obecnie ST3. Dlaczego w PZM robiono wałki i kto za to odpowiada. Dlaczego w Policach z Azotach robiono wałki. Te wałki robili ludzie z PO/PSL i PIS na czele z Ministerm Ziobro musi to rozliczyć.
2017-09-20 21:40:27
iwenty
Nic z tego nie wynika, ale co tam, zawsze to fajnie wyrwać się z roboty i napić kawki.
2017-09-20 20:10:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską