sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Konwent Morski gościł w Kołobrzegu

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu [GALERIA]

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu
Data publikacji: 2017-06-25 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1296 272349

Problemy rybołówstwa morskiego oraz plany dotyczące rozwoju żeglugi śródlądowej i przekopu Mierzei Wiślanej to główne tematy trzeciego posiedzenia Konwentu Morskiego. Odbyło się ono w sobotę (24 czerwca) w Kołobrzegu.

Gośćmi spotkania byli m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, europoseł Czesław Hoc oraz biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko.

- Tak jak Szczecin i Pomorze Zachodnie, tak i gospodarka morska nie ma barw partyjnych, ale łączy nas Polska i przekonanie, że inwestycja w gospodarkę morską to dobry kierunek - mówił marszałek Brudziński, zwracając uwagę na udział w posiedzeniu przedstawicieli różnych opcji politycznych.

Obecni byli m.in. związani z Kołobrzegiem politycy PO: Anna Mieczkowska (członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego) i poseł Marek Hok.

Marszałek Brudziński odczytał list od prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, a minister Kwiatkowski od prezydenta Andrzeja Dudy.

- Przed Polską stoi konieczność nadrobienia wielu lat zapóźnień, a jednocześnie realna perspektywa rozwoju, także w obszarze gospodarki morskiej oraz zintegrowanego z transportem lądowym transportu rzecznego - napisał prezydent.

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz odczytał list od wojewody Krzysztofa Kozłowskiego, który zapewniał, że rząd RP jest zdeterminowany, aby przywrócić Polsce jej morski charakter.

Na temat przyszłości polskiego rybołówstwa w kontekście obecnego stanu zasobów oraz polityki rybackiej UE prowadzonej na Bałtyku mówił Grzegorz Hałubek, prezes Związku Rybaków Polskich.

- Jest sytuacja dramatyczna - alarmował. - Te "papierowe" kwoty, z którymi mieliśmy do czynienia ze strony Komisji Europejskiej, już nie funkcjonują, bo po prostu zabrakło ryb.

W podobnym tonie wypowiadał się Ryszard Klimczak ze Stowarzyszenia Armatorów Rybołówstwa Morskiego.

- Co z tego, że mamy zmodernizowaną flotę i pięknie rozwinięte przetwórstwo, jeżeli już brakuje surowca? - pytał.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski miał prezentację na temat przekopu Mierzei Wiślanej. Plany dotyczące rozwoju śródlądowych dróg wodnych przedstawił Przemysław Daca z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Na posiedzeniu nominacje na członków Konwentu Morskiego odebrali kpt. ż.w. Wojciech Podborączyński z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz st. of. mech. dr inż. Zbigniew Łosiewicz - przewodniczący Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich w Szczecinie.

Konwent Morski, kóremu przewodniczy kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, jest organem doradczym ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W jego skład wchodzą m.in. przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy.

Tekst i fot. (ek)

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu

Komentarze

waldy
A co tam robi ksiądz? jakie ma kompetencje aby w tym Kongresie uczestniczyć?
2017-06-27 20:35:41
ff
- dla tej "młodości i energii" z ostatnim namaszczeniem przyjdzie kapitan w "piusce" siedzący w prezydium. On reprezentuje "Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Dusz"...... P.S. - jest b. dobrze iż nareszcie zajęto się tzw.tematyką morską na Pomorzu
2017-06-27 09:31:33
f
Na zdjęciach widać młodość i energię, która bije z uczestników spotkania.
2017-06-26 00:07:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi