wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Pierwsza firma w Parku Regionalnym Gryfino

Pierwsza firma w Parku Regionalnym Gryfino

Pierwsza firma w Parku Regionalnym Gryfino
Data publikacji: 2015-09-28 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 256 24373

W Parju Regionalnym Gryfino pod Gardnem otwarto w zeszłym tygodniu pierwszy zakład produkcyjny. W wybudowanej kosztem około 50 mln złotych wytwórni firmy Invento produkowane będą innowacyjne opakowania PET do napojów. Zakład wyposażony jest także w linię do ich rozlewania. Docelowo firma zatrudnić ma około 80 osób.

Jak podkreślił Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina, Invento to przykład do naśladowania dla ambitnych polskich firm. Za sukcesem inwestycyjnym stoi rodzimy kapitał, wsparty „kapitałem światowym”. Udało się  zrealizować innowacyjne przedsięwzięcie i powstały miejsca pracy. - Autorem tego projektu, w tym specjalnej strefy ekonomicznej, jest mój poprzednik Henryk Piłat. Dziękuję mu bardzo - powiedział Mieczysław Sawaryn.

Pierwsza inwestycja w Parku Regionalnym Gryfino została zlokalizowana tuż przy zjeździe z węzła Gryfino na ekspresowej S3. Znaczący jest też sam adres Invento. Fabryka znajduje się przy ul. Innowacyjnej 1.
Z

akład Invento zatrudni na początku około 30 osób. Liczba pracowników będzie jednak rosła.

Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku Park Regionalny Gryfino pozyska drugiego inwestora. Budową swojego zakładu zainteresowana jest kolejna innowacyjna firma. ©℗

Tekst i fot. (r.c.)

Na zdjęciu: Wytwórnia firmy Invento znajduje się przy ul. Innowacyjnej. Jej nazwę wybrali internauci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi