piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Czy oddziały banków będą znikać?

Czy oddziały banków będą znikać? [FILM]

Czy oddziały banków będą znikać?
Data publikacji: 2016-07-08 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1681 143259

Istnieje ryzyko likwidacji wielu tradycyjnych oddziałów banków, ucieczki kapitału spowodowanej coraz mniejszą stopą zwrotu z sektora polskich banków na tle innych branż gospodarki. Rosnące obciążenia na rzez BFG, problemy SKOK-ów, nowe wymogi kapitałowe i płynnościowe CRD IV – wszystkie te elementy wymagają przekonstruowania strategii banków na najbliższe lata – powiedział podczas Forum Strategii Bankowych Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polskich.

W sprawie FinTech bankowi eksperci wygłaszają nie raz sprzeczne opinie. Część z nich uważa, że trzeba współpracować z uwagi na wymogi dyrektywy PSD2. Ich adwersarze twierdzą, że banki powinny przez własne start-up’y testować i wprowadzać na rynek nowatorskie lub konkurencyjne rozwiązania wobec takich gigantów jak: Amazon, Google itp.

 

- W tej chwili ogromną konkurencją i wyzwaniem są nowe firmy technologiczne. Mają one mniejsze zobowiązania, koszty funkcjonowania na rynku i stanowią nierówną konkurencję. Banki starają się w ten obszar wchodzić. Bywa tak, że same zakładają firmy technologiczne, bywa też tak, że firmy są przez banki kupowane – mówi newsrm.tv Andrzej Wolski, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Według wyników najnowszych badań opinii (Monitor Bankowy 06’2016. TNS dla ZBP) w zdecydowanej większości bankowcy określają firmy FinTech, jako inspirację do wprowadzania nowych produktów (75%) oraz sugerują, że mogą to być potencjalni partnerzy innowacji (66%). Tylko 51% badanych obawia się, że firmy te niosą ryzyko przejęcia dotychczasowych klientów.

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

bolo
"Kiedy wreszcie powstanie komisja do zbadania afery SKOKów ?" Zapytaj się Donalda, albo Schetyny - przechuśtali OSIEM lat. Teraz "Amber Gold" jest na pierwszym miejscu - niestaty "taką mamy teraz PO-godę". P.S. - przed SKOK-ami sprawdzą kto i z ile "ciągał samolot w Gdańsku" - niest...itd.
2016-07-09 13:52:56
Kiedy wreszcie powstanie komisja do zbadania afery SKOKów ?
Przecież to jedna z największych malwersacji w Polsce.
2016-07-08 13:34:43
Banksterzy
Jasne, jeżeli prezesi banków muszą mieć po kilkaset tysięcy złotych miesięcznie, a dyrektorzy lokalni po kilkadziesiąt, a do tego dochodzą rosnące ceny opłat za prowadzenie kont (skandaliczne opłaty za najmniejszą czynność, czy prowizje od pobierania z innych bankomatów), to nie ma się co dziwić, że tak to wygląda.
2016-07-08 12:39:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską