piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Czy oddziały banków będą znikać?

Czy oddziały banków będą znikać? [FILM]

Czy oddziały banków będą znikać?
Data publikacji: 2016-07-08 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-09 14:10
Wywietleń: 1530 143259

Istnieje ryzyko likwidacji wielu tradycyjnych oddziałów banków, ucieczki kapitału spowodowanej coraz mniejszą stopą zwrotu z sektora polskich banków na tle innych branż gospodarki. Rosnące obciążenia na rzez BFG, problemy SKOK-ów, nowe wymogi kapitałowe i płynnościowe CRD IV – wszystkie te elementy wymagają przekonstruowania strategii banków na najbliższe lata – powiedział podczas Forum Strategii Bankowych Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polskich.

W sprawie FinTech bankowi eksperci wygłaszają nie raz sprzeczne opinie. Część z nich uważa, że trzeba współpracować z uwagi na wymogi dyrektywy PSD2. Ich adwersarze twierdzą, że banki powinny przez własne start-up’y testować i wprowadzać na rynek nowatorskie lub konkurencyjne rozwiązania wobec takich gigantów jak: Amazon, Google itp.

 

- W tej chwili ogromną konkurencją i wyzwaniem są nowe firmy technologiczne. Mają one mniejsze zobowiązania, koszty funkcjonowania na rynku i stanowią nierówną konkurencję. Banki starają się w ten obszar wchodzić. Bywa tak, że same zakładają firmy technologiczne, bywa też tak, że firmy są przez banki kupowane – mówi newsrm.tv Andrzej Wolski, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Według wyników najnowszych badań opinii (Monitor Bankowy 06’2016. TNS dla ZBP) w zdecydowanej większości bankowcy określają firmy FinTech, jako inspirację do wprowadzania nowych produktów (75%) oraz sugerują, że mogą to być potencjalni partnerzy innowacji (66%). Tylko 51% badanych obawia się, że firmy te niosą ryzyko przejęcia dotychczasowych klientów.

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

bolo
"Kiedy wreszcie powstanie komisja do zbadania afery SKOKów ?" Zapytaj się Donalda, albo Schetyny - przechuśtali OSIEM lat. Teraz "Amber Gold" jest na pierwszym miejscu - niestaty "taką mamy teraz PO-godę". P.S. - przed SKOK-ami sprawdzą kto i z ile "ciągał samolot w Gdańsku" - niest...itd.
2016-07-09 13:52:56
Kiedy wreszcie powstanie komisja do zbadania afery SKOKów ?
Przecież to jedna z największych malwersacji w Polsce.
2016-07-08 13:34:43
Banksterzy
Jasne, jeżeli prezesi banków muszą mieć po kilkaset tysięcy złotych miesięcznie, a dyrektorzy lokalni po kilkadziesiąt, a do tego dochodzą rosnące ceny opłat za prowadzenie kont (skandaliczne opłaty za najmniejszą czynność, czy prowizje od pobierania z innych bankomatów), to nie ma się co dziwić, że tak to wygląda.
2016-07-08 12:39:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi