wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Nauka > Uczelnia i bank: obustronna korzyść

Uczelnia i bank: obustronna korzyść

Uczelnia i bank: obustronna korzyść
Data publikacji: 2016-07-07 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-08 09:46
Wywietleń: 412 143202

Katarzyna Koroch, dyrektor zarządzająca Banku Pekao SA w regionie zachodnim, oraz prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, w sali Senatu US podpisali umowę o współpracy. Obejmuje ona m.in. prowadzenie wspólnych projektów oraz działalności dydaktycznej.

- Cieszę się z paru względów - mówi prof. Edward Włodarczyk. - Uczelniom zarzuca się, że funkcjonują w wieżach z kości słoniowej i nie odnoszą się do rzeczywistości społecznej. A podpisanie tej umowy pokazuje, że Uniwersytet Szczeciński chce być blisko rzeczywistości społecznej.

Prof. Włodarczyk dodał, że umowa jest podsumowaniem dotychczasowych aktywności - między innymi Akademickiego Biura Karier. Ale otworzy też nowe pola współpracy.

- Po stronie banku jest doświadczenie, praktyka, wieloletnia praca na finansach, biznesie - dodawała Katarzyna Koroch. - Po stronie uczelni jest teoria. Wymiana doświadczenia i teorii przyniesie obustronną korzyść. To dopiero początek współpracy.

Szczegóły kooperacji? Studenci dostaną wgląd w przygotowany przez bank raport o mikroprzedsiębiorstwach i małych przedsiębiorstwach i będą mogli przetwarzać go na swoje potrzeby. Będą także odbywali praktyki w banku a bank będzie brał udział w lekcjach przedsiębiorczości na US.

Obie strony mają inicjować badania naukowe i innowacyjne projekty. W planach są też m.in. wspólne wykłady otwarte, debaty, konferencje, wymiana dobrych praktyk pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem.©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Katarzyna Koroch i prof. Edward Włodarczyk podpisali umowę o współpracy.

Komentarze

Nauka
Aż wstyd, że dyrektorzy banków mają w Polsce pensje kilkukrotnie wyższe od rektorów.
2016-07-08 09:37:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi