czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (26.02.2016)

Opinie Czytelników (26.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-26 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-27 19:02
Wywietleń: 683 121481

- Opozycja krytykuje 100 dni obecnego rządu. Najwięcej mówił o tym Grzegorz Schetyna, a mi się wydaje, że ma najmniej prawa do krytyki z powodu współuczestnictwa w aferze hazardowej i ja widzę go raczej na sali sądowej a nie jako lidera partii opozycyjnej. Po wtóre: Donald Tusk przez blisko osiem lat premierowania też nam wiele naobiecywał i co mamy? Autostrady najdroższe w budowie w całej Europie? PiS powinien jeszcze więcej krytykować PO, bo obecna opozycja sama wiele nie zrobiła, a najgłośniej krzyczy.

* * *

- Ilekroć idę do sieciowego sklepu, to widzę jak wszystko zdrożało, a szczególnie przetwory mleczne. Tymczasem firmy produkujące żywność są wykupywane przez zachodnie koncerny akurat teraz, gdy w Polsce panuje deflacja. Jak dla mnie to nic innego jak łupienie Polaków z ich pieniędzy.

* * *

- Inicjatorem powstania Komitetu Obrony Demokracji jest - i mówią o tym w sposób jawny sami zainteresowani - Gazeta Wyborcza. Ta opiniotwórcza gazeta narzuca społeczeństwu swoje poglądy, co jest nie do pomyślenia. Przy okazji manipuluje opinią publiczną pisząc, iż całe społeczeństwo jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, co nie jest prawdą. Potwierdzają to parlamentarne i prezydenckie wyniki wyborcze oraz sondaże. Kto więc tak naprawdę dzieli naród?

* * *

- Parlament zajął się ustawą o łowiectwie i chce przerzucić odszkodowania za szkody wyrządzone rolnikom przez zwierzynę na koła łowieckie. Myślę, że niedobrze by się stało, gdyby taka ustawa powstała: koła mają niewiele pieniędzy, a wypłaty dodatkowych środków spowodują ich upadek, zaś odbudowa łowiectwa będzie bardzo trudna. Za wypłaty odszkodowań dla rolników powinny być odpowiedzialni Skarb państwa, Lasy Państwowe oraz w jakiejś części koła.    

* * *

- Abyśmy doszli do pełnej prawdy o końcu II i początkach III RP  światło dzienne powinny także ujrzeć inne teczki m.in. akta Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego i Tuska, czyli wszystkich tych, którzy byli  zaangażowani w obalenie rządu Jana Olszewskiego. Dekonspiracja Wałęsy nie wystarczy. Przez lata rządzili nami ludzie niezweryfikowani, których grzechów i przewinień wobec narodu nie znamy. 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek55
W lutym wplynol tankowiec z LPG do swinolujscja?? Czemu kurier nic nie pisze??
2016-02-27 18:51:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi