piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (12.12.2016)

Opinie Czytelników (12.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-12 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-12 14:04
Wywietleń: 435 183182

– Miasto podwyższa nam czynsze, ale chyba szczecińska władza nie zdaje sobie sprawy, jak biednie żyjemy. Po poprzedniej – aż 55-procentowej zwyżce – wielu ludzi przestało płacić, teraz tylko się ta liczba powiększy. Niby są jakieś obniżki i inne kombinacje, ale po co to, skoro ten, który do tej pory nie płacił, tym bardziej nie zapłaci, a ten co miesiąc w miesiąc przelewał komorne na konto ZBiLK, odejmie sobie kolejny raz od ust i odda ostatnie pieniądze. Niech sobie radni i zarząd miasta obniżą wynagrodzenia do 2 tysięcy i spróbują za to płacić rachunki i żyć!

* * *

– PZU wykupuje akcje Pekao, choć wcześniej sprzedało je Włochom za bezcen – do dziś ta transakcja przypieczętowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego wzbudza kontrowersje. Teraz znów całe społeczeństwo ma się składać na miliardową transakcję, płacąc coraz wyższe składki ubezpieczeń, szczególnie horrendalnie wywindowane ubezpieczenie OC. Po wtóre: jeszcze niedawno prezes PZU tłumaczył podwyżki tym, że narodowy ubezpieczyciel przędzie coraz gorzej. Nagle znalazło się ponad 10 miliardów złotych na akcje Pekao? Ja widzę jedno: na każdym kroku „zwykłych” Polaków się kantuje!

* * *

– Wojsko, policja, celnicy, prokuratorzy i sędziowie to grupy niepłacące składek ZUS. Niebawem dojdziemy do tego, że jeden pracujący będzie się składał na świadczenie jednego emeryta. Tyle że pracujących ubywa, a seniorów przybywa. Obecna władza strzeliła sobie w stopę, przywracając stare zasady przechodzenia na emerytury – ZUS za chwilę runie.

* * *

– Rosja nigdy nie patrzyła na nas inaczej niż wrogo – odpowiadam Czytelnikowi, który nakazuje szanować komunistyczne symbole. Sybir, kazamaty, zwalczanie wszystkiego co polskie – zapomniał ten ktoś o Katyniu, Sybirze, Miednoje, Ostaszkowie, Kamczatce? Tyle lat po wojnie, a myśmy dalej płacili za tę „wolność”. Ilu Polaków zginęło z rąk NKWD, a zabitych chowano jak zwierzęta w lasach, w dołach. My szanujemy cmentarze radzieckich żołnierzy. A co do komunistycznych Chin: są naszym partnerem gospodarczym i Polaków nie mordowali, więc dlaczego nie robić z nimi interesów. Mam 92 lata, pochodzę z rodziny legionistów i akowców.

* * *

– Kaczyński powiedział kiedyś o Ślązakach „zakamuflowana opcja niemiecka”, a ja dziś mówię o PiS zakamuflowana opcja komunistyczna! Piotrowicz, Jasiński i wielu innych są dowodem na to, że w ugrupowaniu Kaczyńskiego znaleźli miejsce wszyscy ci, którzy burzyli Polskę w okresie powstania „Solidarności” i teraz też czynią tylko chaos.

* * *

– Czy radni wiedzą, nad czym głosują – czytam ten artykuł i biję brawa „Kurierowi”, że pokazuje, jak pracują nasi reprezentanci. Więcej takich tekstów! Trzeba pokazywać, jaki marny mamy dziś samorząd, jak marnotrawione są nasze pieniądze na diety tych niekompetentnych ludzi. Cieszyłbym się, gdyby nie tylko napiętnowano ich medialnie, ale gdyby również ponieśli odpowiedzialność finansową i karną za swoje decyzje.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską