czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (7.10.2015)

Opinie Czytelników (7.10.2015)

Data publikacji: 2015-10-07 12:32
Wywietleń: 342 26646

- NA targach nieruchomości poraziły mnie ceny mieszkań, za które deweloperzy życzą sobie powyżej 5 tysięcy za metr kwadratowy. To nie są kwoty na szczecińską przeciętną kieszeń! Przy okazji tej imprezy przejechałem się szybkim tramwajem i na własne oczy zobaczyłem, że niczego on nie usprawnił, niczego dla mieszkańców Prawobrzeża nie zmienił. Zamiast wydawać 200 milionów złotych na tak niespójną inwestycję, trzeba było je przeznaczyć na uruchomienie w Płoni fabryki domów, gdzie można byłoby produkować tanie bloczki dla budownictwa. Ludzie mieliby pracę, a prywatni inwestorzy niedrogie materiały. 

* * *

- ZA Zakładem Wodociągów i Kanalizacji leci smród: był tu nepotyzm, korupcja i nieczyste operacje finansowe. Jaką mamy mieć pewność, że ceny wody, które w Szczecinie podwyższano kilkakrotnie, to wyliczenia prawdziwe, a nie kalkulacje robione tylko po to, by wydoić z nas jak najwięcej pieniędzy na premie, nagrody i synekury? Co robią w tej kwestii radni i inne organy kontrolne?

* * *

- Zdjęcia na plakaty wyborcze tylko aktualne, jak do dowodu czy paszportu - takiego wizerunku przyszłych reprezentantów narodu życzę sobie w wyścigu do parlamentu, a nie - jak przy okazji każdych wyborów - pań i panów odmłodzonych o 20 lat, wygiętych w dziwnych pozach, wystawiających w uśmiechu zęby niczym marne celebrytki na ściankach.

* * * 

- SKANDAL i żenada, co wyprawa ten rząd! Debatuje nad absurdalnymi sprawami "uzgadniania" płci, które dotyczą ułamka społeczeństwa, podczas gdy poważne problemy milionów Polaków nie są rozpatrywane. Projekt PiS o stawce godzinowej w wysokości 12 złotych został  skwitowany przez panią marszałek krótko - Sejm nie ma na to czasu! To absurd, ośmieszanie sejmu i państwa. Przywróćmy Polsce normalność!

* * *

- SŁUCHAM wiadomości telewizyjnych w południe, w których premier Kopacz zapowiada, że będzie wspierała milionami złotych czytelnictwo i powstanie nowych bibliotek. Tymczasem -biorąc pod uwagę tylko Szczecin - biblioteki się likwiduje, księgarnie zamyka. Czy pani premier wie o czym mówi, czy to tylko czcze obietnice?

* * *

- Wypowiedź Czytelniczki w opiniach o panu prezydencie Komorowskim i znikających przedmiotach z kancelarii sugeruje, że to on jest złodziejem! Jak można tak oczerniać najlepszego prezydenta od czasów transformacji, człowieka, który dążył do zgody i spokoju w kraju. Jemu należy się szacunek, a nie pomówienia! 

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi