czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Mars wycofuje słodycze

Mars wycofuje słodycze

Mars wycofuje słodycze
Data publikacji: 2016-02-24 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Wywietleń: 1621 121210

Z powodu plastikowych cząstek znalezionych w czekoladowym batoniku amerykański koncern Mars przystąpił do dużej operacji wycofywania z handlu niektórych swych produktów w 55 krajach - poinformował rzecznik holenderskiego oddziału firmy Roel Govers.

Mars Polska w komunikacie poinformował, że "incydent będący powodem wycofania produktów jest odosobnionym przypadkiem, który dotyczy tylko niektórych produktów wyprodukowanych w fabryce w Holandii: przede wszystkim cukierków, tzw. „Minisy” i wybranych opakowań zbiorczych MARS®, MILKY WAY®, SNICKERS®".

"Jednakże Mars Polska informuje, że zdecydowana większość produktów, która trafia do polskiego konsumenta pochodzi z fabryki w Polsce i nie jest objęta wycofaniem z rynku" - napisano w komunikacie.

Z kolei rzecznik niemieckiego oddziału koncernu Roul Hamacher powiedział, że wycofane zostają wszystkie wyprodukowane w zakładach w Holandii wyroby marek Mars, Snickers, a także niektóre batoniki Milky Way i niektóre wyroby z kolekcji Celebrations z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku. Holenderskie media informują, że w sumie z półek sklepowych i automatów wycofane zostają trzy miliony batoników i innych słodyczy. (pap)

 

Fot. EPA/FEDERICO GAMBARINI

Komentarze

ckm
chcieli zaoszczedzic i nafaszerowali nadzienie plastikiem.
2016-02-26 00:16:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi