czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Szkolny sklepik

Szkolny sklepik

Data publikacji: 2016-08-24 19:50

Jak można było zabrać dzieciom słodkie bułeczki i drożdżówki ze szkolnych sklepików? I napoje równie słodkie też, i słodycze bez których nie mogą się obejść? Przecież to było wręcz niehumanitarne. I zastąpić to wszystko tylko tak zwaną zdrową żywnością. Wiadomo, jak mówił pewien minister, że wegetarianie i cykliści...Na szczęście udało się powrócić do tego co dawniej, z minimalnymi ustępstwami, no i teraz będzie już dobrze. No, może niezbyt zdrowo, ale jednak lepiej. Pytanie tylko: dla kogo?

Odżywianie wpływa na nasze zdrowie, to oczywistość. Te złe niekorzystnie delikatnie mówiąc, te dobre, przemyślane wyraźnie nas wzmacnia i pomaga uniknąć chorób i dolegliwości, w tym nadciśnienia, otyłości i cukrzycy, które stały się plagą naszych czasów. Specjaliści od diety mówią dobitnie, że zdrowie zaczyna się na talerzu. I mają z pewnością wiele racji. Zaczyna się od talerza w domu i od talerza oraz sklepiku w szkole. Być może zakaz sprzedaży w sklepikach szkolnych produktów szkodzących zdrowiu był zbyt rygorystyczny, ale jego celem było to, co liczy się najbardziej - zdrowie. Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych ma dla naszego życia, czyli także zdrowia i związanego z nim samopoczucia ogromne znaczenie. Jeżeli nauczycielka w szkole mówi na lekcji o zdrowym odżywianiu, a po lekcji dzieci idą na przerwie do sklepiku ze słodkościami, to ta lekcja jest stracona. Nie tylko ta zapewne.

Komentarze

pirnawka
"zyk' i jeszcze ciebie w piątek wypuścić tylko na smyczy, żebyś poujadał legawcu. A państwo zaczyna przypominać "oko Wielkiego Brata" -to z Orwella.
2016-09-04 15:45:05
zyk
w piątki należy wprowadzić asceze post biczowanie post i modlitwe i odmawianie różańca
2016-08-31 00:48:52
stołówkowa
tylko ignorant może chwalić rozporządzenie ministra zdrowia rządu PO-PSL! dobrze że obecnie sprawy zostały wyśrodkowane.
2016-08-29 20:38:15
Jarun
Który to już artykuł o bułeczkach? Innych problemów nie ma? Jak się boisz pisać, to dlaczego zostałeś dziennikarzem?
2016-08-29 15:43:28
Nie zaczynac od konca,
A moze by tak wpierw przeszkolic Rodzicow, Dziadkow i Babcie... by nie pchali w swoje pociechy tyle slodyczy !!!
2016-08-27 23:37:03
I.
Bo nasi rządzący mają tendencje do przesady, zgodnie z tą tezą wylali dziecko z kąpielą.
2016-08-26 17:01:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi