sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Raz wygramy na pewno

Raz wygramy na pewno

Data publikacji: 2016-06-14 19:59
Trwają piłkarskie mistrzostwa Europy. Emocji nie za wiele. Z kilku powodów. Goli mało, pamiętnych sytuacji boiskowych też raczej nie było, w mediach silniej obecni są kibice, szczególnie rosyjscy i ich boje z Anglikami. Sportowa impreza coraz bardziej uwikłana jest w polityczne konteksty. Czy tak już będzie zawsze?

Występom Polaków towarzyszy u nas takie nadymanie medialnego balona, że staje się to aż nie do wytrzymania, niesmaczne i nie zachęca. Szczególnie w sytuacji, gdy zdecydowana większość miłośników futbolu odcięta jest od wielu transmisji, bo te w komplecie są tylko na wysoko płatnym specjalnym kanale Polsatu. Tak okrojonego dostępu do obrazów z ważnej imprezy sportowej jeszcze nie przerabialiśmy. Pouczająca lekcja. Przynajmniej mamy więcej czasu.

Jutro mecz reprezentacji Polski i Niemiec. Ten już, szczęśliwie, ogólnodostępny, także w TVP. A w II programie TVP, równolegle, film „Krzyżacy”. Zbieg okoliczności? W razie niepowodzeń na boisku można się przełączyć na pola pod Grunwaldem. Cóż, jedną batalię wygramy na pewno, ku pokrzepieniu serc i patriotycznym uniesieniom.

 

Komentarze

Quistorp
W. Cz. Panie redaktorze. Pańskie obserwacje, podbudowują. ALE JESZCE BARDZIEJ PODBUDOWUJE MNIE OPINIA MOJEGO SYNA, URODZONEGO JUŻ W EPOCE KLAWIATURY, I MYSZEK BEZPRZEWODOWYCH. TAKIE ZAGRANIA NISKIEGO LOTU, NIC NIE DAJĄ. DZISIEJSZA GENERACJA, MŁODYCH I TAK SIEDZI W "CHMURACH", A NIE PRZED SZEROKOEKRANOWYM SZKŁEM . TU SIĘ ODBYWA ZASADNICZA ROZGRYWKA. PAMIĘTA ZAPEWNE W.CZ PAN REDAKTOR , AFERĘ Z WPROWADZENIEM SYSTEMU KONTROLI INTERNETU "ACTA", ZA PREMIERA TUSKA?. TO BYŁ INTERNETOWY "RADOM" I "URSUS" Z CZASÓW PRZEBRZYDŁEJ KOMUNY, TRAWESTUJĄC PORÓWNANIE DO MINIONEJ NIESŁUSZNEJ EPOKI.
2016-06-17 00:08:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi