wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Raz wygramy na pewno

Raz wygramy na pewno

Data publikacji: 2016-06-14 19:59
Trwają piłkarskie mistrzostwa Europy. Emocji nie za wiele. Z kilku powodów. Goli mało, pamiętnych sytuacji boiskowych też raczej nie było, w mediach silniej obecni są kibice, szczególnie rosyjscy i ich boje z Anglikami. Sportowa impreza coraz bardziej uwikłana jest w polityczne konteksty. Czy tak już będzie zawsze?

Występom Polaków towarzyszy u nas takie nadymanie medialnego balona, że staje się to aż nie do wytrzymania, niesmaczne i nie zachęca. Szczególnie w sytuacji, gdy zdecydowana większość miłośników futbolu odcięta jest od wielu transmisji, bo te w komplecie są tylko na wysoko płatnym specjalnym kanale Polsatu. Tak okrojonego dostępu do obrazów z ważnej imprezy sportowej jeszcze nie przerabialiśmy. Pouczająca lekcja. Przynajmniej mamy więcej czasu.

Jutro mecz reprezentacji Polski i Niemiec. Ten już, szczęśliwie, ogólnodostępny, także w TVP. A w II programie TVP, równolegle, film „Krzyżacy”. Zbieg okoliczności? W razie niepowodzeń na boisku można się przełączyć na pola pod Grunwaldem. Cóż, jedną batalię wygramy na pewno, ku pokrzepieniu serc i patriotycznym uniesieniom.

 

Komentarze

Quistorp
W. Cz. Panie redaktorze. Pańskie obserwacje, podbudowują. ALE JESZCE BARDZIEJ PODBUDOWUJE MNIE OPINIA MOJEGO SYNA, URODZONEGO JUŻ W EPOCE KLAWIATURY, I MYSZEK BEZPRZEWODOWYCH. TAKIE ZAGRANIA NISKIEGO LOTU, NIC NIE DAJĄ. DZISIEJSZA GENERACJA, MŁODYCH I TAK SIEDZI W "CHMURACH", A NIE PRZED SZEROKOEKRANOWYM SZKŁEM . TU SIĘ ODBYWA ZASADNICZA ROZGRYWKA. PAMIĘTA ZAPEWNE W.CZ PAN REDAKTOR , AFERĘ Z WPROWADZENIEM SYSTEMU KONTROLI INTERNETU "ACTA", ZA PREMIERA TUSKA?. TO BYŁ INTERNETOWY "RADOM" I "URSUS" Z CZASÓW PRZEBRZYDŁEJ KOMUNY, TRAWESTUJĄC PORÓWNANIE DO MINIONEJ NIESŁUSZNEJ EPOKI.
2016-06-17 00:08:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje