piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Cel tak, forma nie

Cel tak, forma nie

Data publikacji: 2016-10-03 19:28

Rozumiem rozgoryczenie i wściekłość protestujących kobiet. Propozycje zaostrzenia prawa aborcyjnego godzą w ich godność, odbierają podmiotowość. Sejm, odrzucając obywatelski projekt i przyjmując do procedowania przedłożenie tzw. obrońców życia, nie pozostawił pola manewru.

Najlepszą formą sprzeciwu jest wyjście na ulice i pokaz siły, który powinien dać rządzącym do myślenia. „Czarne demonstracje” zapewne nie pozostaną bez wpływu na politykę. Jednakże to, co działo się w poniedziałek, miało też wymiar „czarnego strajku”. Pomysł zaczerpnięto z Islandii, gdzie kobiety chciały wstrząsnąć mężczyznami, by docenili ich trud. Strajk w naszym kraju przybrał różne formy: urzędniczka nie przyszła do urzędu a gospodyni domowa nie ugotowała obiadu. Oberwało się przy okazji wielu ludziom, również mężczyznom popierającym protest. Straty ponieśli pracodawcy, z problemami zetknęliśmy się my wszyscy jako konsumenci. Taka forma protestu przynosi szkody społeczeństwu, nie zaś władzy przeciwko której jest skierowana.

Relacje między kobietami a mężczyznami może nie są w naszym kraju idealne, ale nie są tłem obecnego strajku. Sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego powinien wyrażać się obecnością tłumów na ulicy, poza godzinami pracy.

Komentarze

Mika
Panie Andrzeju... No nie!
2016-10-06 19:08:14
pawłowa
Kobiety są gorsze fizycznie i psychicznie od mężczyzn , i ta różnica to przyczyna problemów
2016-10-06 04:42:59
Adam,
Jeszcze sie taki nie narodzil co by "Babie" dogodzil...! Kobietom ciagle jest wszystko zle... i wszystkiego za malo....!!
2016-10-05 03:11:09
Wal
"Permanenta rewolucja , walka z reakcją, walka mas pracujących, wyzysk i eksploatacjia ludzi przez klasę rządzącą czyli burżuazję, ciemnota, nietololerncja, zabobon, wstecznictwo, itp aż do .."...taka byla kiedyś nomenklatura
2016-10-04 22:36:40
haga
A my kobiet co dzień mamy takie problemy z mężczyznami, którzy nas w czymś zawodzą -a fachowcy, lekarze, urzędnicy, prawnicy, no i dziennikarze, którzy nie piszą o naszych problemach.
2016-10-04 08:46:46
Wawrzek
Taki doświadczony Redaktor a daje się nabierać na uliczne wrzaski aktywistek spod znaku Rubikonia. W 1980 mieliśmy rewolucję pod hasłem - "socjalizm tak wypaczenia nie" a jak nazwać obecne hasła główne? pupna rewolucja?
2016-10-04 00:19:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską