czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Złota uliczka w Szczecinie?

Złota uliczka w Szczecinie?

Złota uliczka w Szczecinie?
Data publikacji: 2017-04-27 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:13
Wywietleń: 274 248428

Przed wojną kipiało tu życie, a budynki podchodziły prawie pod mury zamku, który pełnił funkcję... biurowca. Przedtem mieściły się w nim koszary wojskowe, a jeszcze wcześniej, przez ponad pięćset lat, był siedzibą Gryfitów. Teraz właściciele budynków mieszczących się przy ulicy Panieńskiej chcą wybudować szczecińską „Złotą uliczkę”, która ich zdaniem ożywiłaby bezpośrednie sąsiedztwo Zamku Książąt Pomorskich od strony wschodniej, czyli od strony Odry.

Jak miałaby wyglądać szczecińska „Złota uliczka”? Na pewno byłaby bardzo wąska i mogliby nią poruszać się wyłącznie piesi. Kamienice przy Panieńskiej od budynków do oficyn, które mogą zostać postawione, głównie na terenie obecnej skarpy dzieliłby wręcz... przesmyk. Podobna odległość dzieliłaby także, według planów właścicieli kamienic, ściany oficyn od tarasu zamkowego. Jakie funkcje miałby spełniać budynki oficynowe? Według planów ma się w nich pomieścić hotel, gastronomia, galeria, sklep jubilersko - pamiątkarski itp.

– Wszczęta jest już procedura o wydanie warunków zabudowy, ale to oczywiście potrwa – mówi dr inż. arch. Maciej Płotkowiak, który już ponad dwadzieścia lat temu myślał właśnie o takiej uliczce. 

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 28 kwietnia 2017 r.

Marek Osajda

 

Komentarze

JaKto
...no to już wiem po co i dlaczeo mają zlikwidować zjazdy wjazdy z trasy Zamkowej:::: No to tak, No to wiem. Jak zabiorą zjazdy z trasy ....wcurwię się !!!!
2017-04-28 12:13:59
ul
Przenoszenie takich pomysłów na grunt lokalny to niezbyt trafiony pomysł. Może jeszcze zbudujemy Most Karola i Orloja na placu Rodła? Czego to ludzie nie wymyślą, aby zaistnieć.
2017-04-28 07:46:30
zło-to
Chyba nikt nie ma zamiaru porównywać tego pomysły do oryginału - praskiej Złotej Uliczki? Złoty kolor może być co najwyżej od uryny.
2017-04-27 21:54:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy