piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane
Data publikacji: 2015-09-20 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 904 22470

Andromedy, granaty, penstemony, gailardie, a do tego kolumnowe brzoskwinie, miody i obwarzanki - to tylko niektóre z komercyjnych przebojów kiermaszu ogrodniczego “Pamiętajcie o ogrodach”, jaki przez weekend gościł na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Tym razem w otoczeniu nie tylko „Wałówki z przysmakami, ale również „Wektorów Ruchu”.

Tylko dwa razy w roku - za sprawą wiosennej i jesiennej edycji kiermaszu - szczecinianie mają okazję zapoznać się z najlepszą i najbardziej różnorodną ofertą ogrodniczą dla domu i ogrodu. Nic dziwnego, że w miniony weekend tłumnie odwiedzali Wały Chrobrego. Przebierając i wybierając spośród drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, bylin i cebul kwiatowych, różaneczników, wrzosów, ziół, kaktusów, sukulentów i traw ozdobnych. Czekali na nich producenci nawozów, maszyn, narzędzi i małej architektury ogrodowej. Także stoiska z regionalnymi chlebami i wędlinami, akcesoriami kuchennymi, mnóstwo miodów i słodyczy, wyrobów z drewna i dekoracyjnych błyskotek. Było w czym przebierać i wybierać: morze pokus na każdą kieszeń oraz wyzwań pleneru sportu i rekreacji.

W trakcie kiermaszu trwał konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze. Głosowali nasi Czytelnicy. Puchar “Kuriera” przyznali Ewie Hofmann i jej różom - „Magic Rose” z Kłodzina k. Przelewic. Wśród wyróżnionych znaleźli się również: PPH Ekodarpol z Dębna Lubuskiego – producent nawozów organicznych oraz Zakład Ogrodniczy Ireny Urbańczyk ze , który szczecińską publiczność podbił kolekcją oryginalnych odmian pnączy. ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

Na finał “Pamiętajcie o ogrodach” zostali nagrodzeni najlepsi wystawcy kiermaszu. Puchar “Kuriera” trafił do Ewy Hofmann i  jej „Magic Rose” z Kłodzina koło Przelewic.

 

 

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy