poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane
Data publikacji: 2015-09-20 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 869 22470

Andromedy, granaty, penstemony, gailardie, a do tego kolumnowe brzoskwinie, miody i obwarzanki - to tylko niektóre z komercyjnych przebojów kiermaszu ogrodniczego “Pamiętajcie o ogrodach”, jaki przez weekend gościł na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Tym razem w otoczeniu nie tylko „Wałówki z przysmakami, ale również „Wektorów Ruchu”.

Tylko dwa razy w roku - za sprawą wiosennej i jesiennej edycji kiermaszu - szczecinianie mają okazję zapoznać się z najlepszą i najbardziej różnorodną ofertą ogrodniczą dla domu i ogrodu. Nic dziwnego, że w miniony weekend tłumnie odwiedzali Wały Chrobrego. Przebierając i wybierając spośród drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, bylin i cebul kwiatowych, różaneczników, wrzosów, ziół, kaktusów, sukulentów i traw ozdobnych. Czekali na nich producenci nawozów, maszyn, narzędzi i małej architektury ogrodowej. Także stoiska z regionalnymi chlebami i wędlinami, akcesoriami kuchennymi, mnóstwo miodów i słodyczy, wyrobów z drewna i dekoracyjnych błyskotek. Było w czym przebierać i wybierać: morze pokus na każdą kieszeń oraz wyzwań pleneru sportu i rekreacji.

W trakcie kiermaszu trwał konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze. Głosowali nasi Czytelnicy. Puchar “Kuriera” przyznali Ewie Hofmann i jej różom - „Magic Rose” z Kłodzina k. Przelewic. Wśród wyróżnionych znaleźli się również: PPH Ekodarpol z Dębna Lubuskiego – producent nawozów organicznych oraz Zakład Ogrodniczy Ireny Urbańczyk ze , który szczecińską publiczność podbił kolekcją oryginalnych odmian pnączy. ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

Na finał “Pamiętajcie o ogrodach” zostali nagrodzeni najlepsi wystawcy kiermaszu. Puchar “Kuriera” trafił do Ewy Hofmann i  jej „Magic Rose” z Kłodzina koło Przelewic.

 

 

Zielony zawrót głowy - nagrody rozdane

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi