środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymany multirecydywista

Zatrzymany multirecydywista

Zatrzymany multirecydywista
Data publikacji: 2016-12-19 19:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 912 187231

Policjanci z Komisariatu Nad Odrą zatrzymali 32-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do garażu. Praca śledczych pozwoliła na udowodnienie mu czterech innych czynów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 

Jeden z mieszkańców Szczecina powiadomił policję o próbie włamania do jego garażu. Na miejsce wysłano patrol, który po krótkim czasie zauważył w pobliżu mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Szczecinianin jechał na rowerze znajdując się pod wpływem alkoholu. Nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć skąd ma jednoślad i do kogo należy. Okazało się, że pojazd należał do zgłaszającego próbę włamania. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. 

– Śledczy analizując podobne sprawy zgłoszone w ostatnim czasie ustalili, że podejrzewany ma również na swoim koncie inne czyny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził, że 32-latek przestępczym procederem zajmował się od października do 14 grudnia 2016 r. Mężczyzna włamał się do trzech garaży i jednej altanki. Z pomieszczeń tych ukradł pozostawione tam przedmioty m.in. rowery, elektronarzędzia, ubrania o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Irena Kornicz. 

Mężczyzna znany jest policji – już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa i skazany za nie prawomocnym wyrokiem. Funkcjonariusze przedstawili 32-latkowi łącznie cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz za ostatnie przestępstwa odpowie w multirecydywie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

(p)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Czytelnicy z dzielnicy,
Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-12-20 00:20:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi