niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymany multirecydywista

Zatrzymany multirecydywista

Zatrzymany multirecydywista
Data publikacji: 2016-12-19 19:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:50
Wywietleń: 1026 187231

Policjanci z Komisariatu Nad Odrą zatrzymali 32-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do garażu. Praca śledczych pozwoliła na udowodnienie mu czterech innych czynów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 

Jeden z mieszkańców Szczecina powiadomił policję o próbie włamania do jego garażu. Na miejsce wysłano patrol, który po krótkim czasie zauważył w pobliżu mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Szczecinianin jechał na rowerze znajdując się pod wpływem alkoholu. Nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć skąd ma jednoślad i do kogo należy. Okazało się, że pojazd należał do zgłaszającego próbę włamania. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. 

– Śledczy analizując podobne sprawy zgłoszone w ostatnim czasie ustalili, że podejrzewany ma również na swoim koncie inne czyny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził, że 32-latek przestępczym procederem zajmował się od października do 14 grudnia 2016 r. Mężczyzna włamał się do trzech garaży i jednej altanki. Z pomieszczeń tych ukradł pozostawione tam przedmioty m.in. rowery, elektronarzędzia, ubrania o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Irena Kornicz. 

Mężczyzna znany jest policji – już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa i skazany za nie prawomocnym wyrokiem. Funkcjonariusze przedstawili 32-latkowi łącznie cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz za ostatnie przestępstwa odpowie w multirecydywie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

(p)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Czytelnicy z dzielnicy,
Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-12-20 00:20:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy