czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zapisz dziecko na półkolonie

Zapisz dziecko na półkolonie

Zapisz dziecko na półkolonie
Data publikacji: 2017-12-11 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 982 304137

Wprawdzie większość z nas myśli już tylko o świętach, ale z planami warto też wybiec nieco dalej. W połowie stycznia rozpoczynają się w naszym regionie ferie zimowe dla uczniów i część rodziców będzie miała problem z zagospodarowaniem czasu swoich pociech. Z odsieczą przychodzi im m.in. gmina Dobra.

Już w poniedziałek 11 grudnia rozpoczęła się rekrutacja na „Półkolonie w szkole”, organizowane przez gminę Dobra w podstawówkach w Dobrej, Mierzynie, Rzędzinach, Bezrzeczu i Dołujach. Dokumenty składać będzie można do godziny 12 w piątek 15 bm.

Nabór obejmuje wyłącznie uczniów w wieku od 7 do 14 lat, uczęszczających do szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Dobra. Uczestniczą w nim również dzieci urodzone w roku 2011, uczące się w klasach I podstawówek. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia odbywać się będą w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu od 15 do 19 stycznia 2018 r. w godz. 9-14. Czeka tam 30 miejsc dla uczniów w wieku 7-10 lat i 40 miejsc dla uczniów w wieku 11-14 lat. W tym samym terminie opiekę zapewnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, gdzie przygotowano 15 miejsc dla uczniów w wieku 7-10 lat i 20 miejsc dla uczniów w wieku 11-14 lat. Również w godz. 9-14, ale od 22 do 26 stycznia, zajęcia organizują szkoły w Dołujach (odpowiednio 15 i 20 miejsc), Mierzynie (30 i 40 miejsc) oraz Rzędzinach (15 i 20 miejsc).

Jak zapewnia portal www.gminadobra24.pl, uczniowie, którzy nie zostaną zakwalifikowani na półkolonie z powodu wyczerpania liczby miejsc, zostaną automatycznie wpisani na listę rezerwową. W razie rezygnacji, zwalniane miejsca będą mogli zająć uczniowie wpisani na listę rezerwową według kolejności zgłoszeń. Udział w półkolonii jest bezpłatny.

Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane wyłącznie w siedzibach szkół, złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Do formularza rodzic załącza również wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną uczestnika półkolonii.

Szczegółowe informacje w szkołach.

ToT

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy