wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zaczyna się drogowy horror!

Zaczyna się drogowy horror!

Zaczyna się drogowy horror!
Data publikacji: 2017-07-03 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 1159 273512

Drogowcy rozpoczęli kapitalną przebudowę drogi wojewódzkiej nr 102 z Łukęcina do Lędzina. Zdenerwowani kierowcy pytają, dlaczego właśnie teraz? Kiedy wiadomo, że na nadmorskiej trasie będą się tworzyć gigantyczne korki.

W jakim stanie jest ten liczący sobie 15,4 km odcinek drogi nr 102 z Łukęcina do Lędzina, wie każdy, więc nie ma się co dziwić, że decyzja o remoncie spotkała się z powszechnym uznaniem. Pytanie, dlaczego roboty ruszyły teraz, kiedy wiadomo, że nad Bałtyk ściągają rzesze turystów.

Od poniedziałku (3 lipca), jak nam powiedział kierownik budowy Hubert Stacholiński, na trasie będą trzy albo cztery „wahadła”. Co to znaczy, wiedzą wszyscy, którzy tę trasę pokonują latem. Przypomnę, że kiedy jest dość chłodny dzień, drogą tą przemieszczają się wczasowicze – wypoczywający w Międzyzdrojach i okolicy – do Niechorza i Trzęsacza oraz w drugą stronę. W ubiegłym roku pokonanie odcinka Pobierowo – Rewal zajmowało 50 minut! Wtedy nie było tu jednak robót drogowych.

Drogowcy zaczęli już prace na wysokości Pustkowa i Pobierowa.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Tak wyglądała trasa z Pustkowa do Pobierowa w ubiegłym roku, kiedy nie były tu prowadzone roboty drogowe. Zapowiada się, że przez całe wakacje kierowcy będą stali w gigantycznych korkach.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 lipca 2017 r.

Komentarze

sąsiad
do mieszkaniec A co cię obchodzi na co wydają 500+, pewnie zazdrościsz bo sam nie dostałeś. Gdybyś tylko trochę pomyślał to może byś wpadł na to, że wystarczyłoby tylko rozpocząć remont drogi np we wrześniu jak już większość turystów wyjedzie. Naprawdę większość ludzi to ma chyba problemy z używaniem mózgu.
2017-07-06 14:41:26
mieszkaniec
To są właśnie nasi "kochani" turyści, dostali 500+ , przyjeżdżają jak szlachta i nic się nie podoba. pogoda nie taka , gofry drogie , na pokoju sauny nie ma i jeszcze drogi remontują. A kiedy mają remontować ???Zimą i najlepiej nocami. Ci ludzie są w pracy i nie są niczemu wini , każą im robić to robią. Jak się remonty nie podobają to na trivago i na Majorkę .
2017-07-06 07:40:39
JA
A kiedy ten remont niby miał by być? Przecież ten remont potrwa pewnie 6-8 miesięcy więc siłą rzeczy tak czy siak byłby w wakacje. Waszym zdaniem powinni to robić zimą? W mrozie? To w następną zimę byłby remont. Uwielbiam jak na pracę na budowie narzekają ludzie którzy nigdy na niej nie byli.
2017-07-04 18:33:27
Magda
Proponuje tam w weekend postawic kierownika budowy i wlasciciela firmy wykonujacej ow remont - tej nauki nie zapomna na dlugo.
2017-07-04 09:06:51
kierowca
Dziś o godz.16 na budowie nie było ani jednego robotnika. Jak przyjdą deszcze to dziady z Torunia powiedzą, że mają opóźnienia, a teraz leżą sobie na plaży. Firma wygrała przetarg bo chciała najmniej, a potem będą chcieli aneksów i zapewne zejdą z budowy. A swoją drogą co to za kierownik, który zdobył doświadczenie na dwóch budowach polnych dróg.
2017-07-03 19:38:35
k
remont jest teraz , bo tam zawsze jest zbyt zła pogoda na remont , poza tym - ZAPRASZAMY DO ... np EGIPTU !!! / oczywiście-żart /
2017-07-03 17:22:01
@Och ten R...
"...za nieudolność książkową.."??? Piszesz o sobie? Myśl chociaż trochę!!! Rewal ma bardzo dobrego gospodarza! Winne są niedouki wojewódzkie!
2017-07-03 14:59:46
do och Rewal
Gmina Rewal nie ma nic do tego, ale to ona będzie zbierała gromy za korki, bo przecież nie kierownik budowy, który przybył z Torunia i nie wie nawet gdzie wykonuje roboty.
2017-07-03 12:12:25
Czytelnik
Polski standard-jesteśmy z roku na rok mimo licznych doświadczeń coraz głupsi.To jest poważny sygnał dla głównego lekarza Krajowego.
2017-07-03 11:05:17
Och ten Rewal
To gmina Rewal zdaje się? No to już nie kopmy leżącego, ale nieudolność wprost książkowa.
2017-07-03 11:04:32
102
Brawo, to wspaniała wiadomość, bo droga wymagała remontu. A nie można było go wykonać wcześniej lub po wakacjach?
2017-07-03 10:45:40