sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wybrali projektantów wystaw Morskiego Centrum Nauki

Wybrali projektantów wystaw Morskiego Centrum Nauki

Wybrali projektantów wystaw Morskiego Centrum Nauki
Data publikacji: 2018-01-16 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1056 309962

Piotr Kossobudzki, współtwórca Centrum Nauki Kopernik, i Karolina Perrin, projektantka wystaw interaktywnych w muzeach i centrach nauki, stworzą koncepcję artystyczną wystaw dla szczecińskiego Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha.

Dyrektor MCN Witold Jabłoński podpisał umowę z konsorcjum Karek Design Karolina Perrin-Neuron.edu. W ramach umowy Karolina Perrin i Piotr Kossobudzki opracują m.in. listę eksponatów poszczególnych wystaw MCN oraz plan wystawy stałej. 

Jeszcze w styczniu powinny rozpocząć się konsultacje zespołu roboczego powołanego do budowy MCN. Spis eksponatów wystaw MCN ma powstać do 30 kwietnia, a szczegółowa koncepcja wystawy stałej opracowana zostanie do 30 czerwca. Wartość umowy z konsorcjum wynosi 240 tys. złotych netto.

- Chcemy stworzyć niepowtarzalną wystawę: prezentującą naukę za pomocą opowieści, eksponatów i multimediów dotyczących morza – mówi Piotr Kossobudzki.

Według założeń ekspozycja MCN ma łączyć zabytkowe eksponaty muzealne z interaktywnymi urządzeniami typowymi dla centrów nauki.

Karolina Perrin i Piotr Kossobudzki są również twórcami założeń programowych Morskiego Centrum Nauki. Dokument ten został opracowany po konsultacjach i zajęciach warsztatowych w Szczecinie. Główne założenia programowe bazują m.in. na działalność profesora Jerzego Stelmacha i stworzonej przez niego interaktywnej wystawie „Eureka”. (k)

Fot. MCN

Na zdjęciu (od lewej): Piotr Kossobudzki, Karolina Perrin i Witold Jabłoński po podpisaniu umowy.

Komentarze

@ Z
"Poznaniak" jest specjalistą od wszystkiego. Największym od marudzenia.
2018-01-17 16:17:50
Z
wypowiadam się bo mogę... Specjaliści. TO CENTRUM NAUKI nie muzeum! Eksponatów się nie pozyskuje tylko produkuję nowe. Chcecie zabytkowe łodzie oglądać to stoją pod dziurawymi plandekami za Muzeum na Wałach Chrobrego. Kto ma nadzorować inwestycję jak nie dyrektor? Wy przed komputerem? Specjalista od morskości? Jakiś stary kapitan byłby idealnym dyrektorem?
2018-01-17 15:21:49
m
Bedzie centrum ale zeby zobaczyc jakis zabytkowy statek na zywo trzeba jechac do Trojmiasta lub Stralsundu. Na Swiecie budowe Muzeum Morskiego zaczyna sie od pozyskania eksponatow, u nas od powolania dyrektora i budowy budynku :)
2018-01-17 11:44:31
Do: mn
A co ma do tego były minister Cezary Grabarczyk? On co najwyżej mógł stracić nielegalnie uzyskane pozwolenie na broń itp.
2018-01-17 10:20:09
mn
Cuda sie dzieja w morskim Szczecinie.O morskosci Szczecina zaswiadczy co trzeci szczecinianin zwiazany z gospodarka morska ktora słuzy całej Polsce.Dotyczas o morskosci swiadczyły szanty spiewane w klubach i paru lansujacych sie gosci w mundurach kapitanskich i zszarganych opiniach katów dla gospodarki morskiej. Szczecin wart jest takiego Morskiego Centrum Nauki i uratujemy prace dwoch pokolen marynarzy,inzynierow,dokerow, stoczniowcow, barkarzy i co najwazniejsze wytyczymy kierunki na przyszłość.Minister Grabarczyk dostaje ode mnie medal za wizje i patriotyzm morskiego Szczecina.
2018-01-17 08:24:18
c
Nie ma centrum, a już jest dyrektor... Naprawdę w Szczecinie nie ma apolitycznych specjalistów od morskości, z dorobkiem, czystym jak łza życiorysem, niekwestionowanym doświadczeniem oraz kierunkowym wykształceniem?
2018-01-17 06:42:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy