środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wracają kolejni marynarze z Szafira

Wracają kolejni marynarze z Szafira

Wracają kolejni marynarze z Szafira
Data publikacji: 2015-12-06 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:30
Wywietleń: 1050 45455

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w drodze do kraju jest pozostałych ośmiu członków załogi, którzy w ub. poniedziałek na statku „Szafir” dopłynęli do nigeryjskiego portu w Onne. Wcześniej do Polski wróciło trzech marynarzy. Pięciu, w tym kapitan, zostało uprowadzonych.

MSZ zapewnia, że w trakcie podróży do Polski marynarze zostaną otoczeni opieką przez polskie służby konsularne. W kraju zarówno oni, jak i ich rodziny otrzymają dalsze wsparcie, w tym pomoc psychologiczną.

- Od 27 listopada w centrali MSZ odbywają się posiedzenia rządowego, międzyresortowego zespołu kryzysowego - przypomina Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. - Rodziny oraz bliskich członków załogi statku „Szafir” zapewniamy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych kontynuuje intensywne działania na rzecz naszych obywateli uprowadzonych w Nigerii. W trosce o ich dobro MSZ i ambasada RP w Abudży są w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy.

Pięciu marynarzy (w tym kapitan) ze statku należącego do szczecińskiej Euroafriki zostało uprowadzonych z pokładu „Szafira” w nocy z 26 na 27 listopada, u wybrzeży Nigerii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi