poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wpadł seryjny włamywacz

Wpadł seryjny włamywacz

Wpadł seryjny włamywacz
Data publikacji: 2017-07-20 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 609 276828

Policjanci kryminalni z komisariatu policji w Mierzynie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o dokonanie serii włamań do mieszkań i domków jednorodzinnych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ubiegły weekend dyżurny komisariatu policji w Mierzynie odebrał zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego mieszczącego się na terenie gminy Kołbaskowo. Na miejsce skierowani zostali policjanci z wydziału kryminalnego. Z relacji właścicielki domku wynikało że nieustalony sprawca wyważając okno dostał się do wnętrza skąd zabrał znajdującą się tam gotówkę. 

Funkcjonariusze przystąpili do zbierania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz zbierania informacji. Dzięki pracy operacyjnej udało się wytypować podejrzanego o ten czyn 30-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali podejrzanego i przewieźli go do policyjnego aresztu. 

W trakcie dalszych czynności i weryfikacji podobnych zdarzeń do jakich doszło na terenie gminy w ostatnim czasie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 30-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa. 

Okazało się, że mężczyzna z działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Włamywał się do obiektów mieszczących się na terenie Kołbaskowa i kradł pozostawione tam rzeczy, m.in rowery które odsprzedawał przypadkowym osobom. Łącznie funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie trzy przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zarzuty. 

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. archiwum

Komentarze

Olek
Jeżeli będzie sądzić Tuleya, to siedzieć pójdzie policjant.
2017-07-20 18:45:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi