poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wiaty dla pacjentów

Wiaty dla pacjentów

Wiaty dla pacjentów
Data publikacji: 2016-03-02 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 1339 122102

Od dawna pacjenci szpitala i poradni przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie walczą o wiaty na przystankach zlokalizowanych przy tej placówce. Piszą petycje, zbierają podpisy, szukają sojuszników... Jest szansa, że w końcu wiaty powstaną. Ale nie wcześniej, niż za kilka tygodni.

- Brak wiat przystankowych odczuwalny jest boleśnie przez pasażerów linii 58 i 59, zwłaszcza w dni, w których są niekorzystne warunki atmosferyczne - pisze w swojej petycji Władysław Pańczyk, jeden z pacjentów (podpisało ją kilkadziesiąt osób). - Czekanie w takich chwilach na transport niejednokrotnie przypłacone zostało nadszarpnięciem i tak wątłego zdrowia wielu pacjentów szpitala.

Problem pacjentów docierających autobusami do poradni i na oddziałyi dostrzega dyrekcja szpitala.

- Także prosiliśmy miasto o wiaty na nowych przystankach przy naszym szpitalu - przyznaje Krystyna Pieczyńska, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie. - W tych staraniach wspierają nas także rada osiedla i ksiądz z miejscowej parafii. Razem zabiegamy też o dodatkowe miejsca parkingowe przy placówce. Coraz więcej mamy pacjentów ambulatoryjnych, więc potrzebujemy także takiego zaplecza.

Wiaty na przystankach mogą się pojawić za kilka tygodni.

- Zwrócimy się do firm z ofertą wykorzystania tych miejsc do umieszczenia reklam - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - To znaczy: firma prywatna na własny koszt wykona wiaty, które później będzie mogła wykorzystywać jako nośniki reklam. Na takiej zasadzie powstało już w mieście około 200 wiat. Chcemy w najbliższym czasie zaproponować firmom wykonanie kolejnych kilkunastu, z czego 6 powstanie przy szpitalach - po dwie na Golęcinie, przy ul. Jagiellońskiej, i w Zdrojach. Być może powstaną już za kilka tygodni. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Wiaty dla pacjentów

Komentarze

szakal
a co tam kogoś w magistracie obchodzą jakieś wiaty dla pacjentów - kasiora poszła w błoto na maty 3D - które efekt 3D kierowcy widzą po 3 piwkach .
2016-03-02 22:47:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi