wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej
Data publikacji: 2016-12-28 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 1491 191112

Na pogorzelisku u zbiegu ul. Kordeckiego z al. Piastów w Szczecinie krajobraz bez zmian. Po ubiegłorocznym pożarze opuszczonych baraków, w których niegdyś działały warsztaty, były już nawet przymiarki do ich rozbiórki. Na zapowiedziach - jak widać - się skończyło. 

Zaniedbanym terenem, na którym niegdyś funkcjonowały m.in. warsztaty samochodowe i punkt autopomocy, dzielą się miasto Szczecin i Polski Związek Motorowy. Pożar strawił nieużytkowane od dawna parterowe zapyziałe budy latem 2015 roku.

Jak wyjaśnia Marcin Nieradka, obecny rzecznik prasowy ZBiLK, ten opracował dokumentację rozbiórki budynku i wszczął postępowanie administracyjne o wydanie pozwolenia na rozbiórkę. Postępowanie to jednak zostało zakończone decyzją odmowną wydaną w dniu 28.06.2016 r. przez Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego. Odmowę uzasadniono brakiem oświadczenia wyrażającego zgodę na rozbiórkę przez użytkownika działki sąsiedniej – Polski Związek Motorowy.

– Z naszego punktu widzenia stanowisko PZMot, które blokuje przeprowadzenie rozbiórki, jest niezrozumiałe – dodaje M. Nieradka. Jak przekonuje rzecznik ZBiLK, jedyną szansą na rozwiązanie sprawy jest wydanie decyzji o nakazie rozbiórki przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. ©℗

Mirosław WINCONEK

Więcej w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 29 grudnia 2016 r. 

 

Na zdjęciach: Resztki wypalonych baraków po warsztatach na rogu ul. Kordeckiego i al. Piastów w Szczecinie.

Fot. Mirosław WINCONEK

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

Komentarze

Straz miejska
a gdzie ta SMiejska. Jak postawilem pojemnik na gruz(zeby nie wyrzucac go w lesie) na jezdni gdzie zawsze stoi moje auto-koniec drogi slepej to te bydlaki zapodaly mi mandat za zajecie pasa a tu nie potrafia poradzic sobie z rudera? Przeciez jest przepis o utrzymaniu porzadku na posesji. A ten bydlak z SM skutecznie wyleczyl mnie z pojemnika.
2016-12-29 07:56:44
Ruiny edenu
Skoro prezydent miasta ma gdzieś estetykę miejscowości, którą ma pod swoją pieczą, to taki stan rzeczy może utrzymywać się latami. Przecież takich kwiatków jest dużo więcej.
2016-12-29 07:23:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej