poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W czwartek w obronie sądów

W czwartek w obronie sądów

W czwartek w obronie sądów
Data publikacji: 2017-12-07 22:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-09 00:42
Wywietleń: 1241 304268

Codziennie o g. 19 przed sądem przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie zbierają się demonstranci, protestując przeciwko reformie sądów, jaką chcą wprowadzić rządzący. Taki protest zorganizowano również w czwartkowy wieczór. Przybyło na niego ok. 350 osób, w tym spore grono prawnicze.

- Nie dajmy się omamić przykrywką dla obecnej sytuacji, jaką jest serial z San Escobar pod tytułem: Rekonstrukcja rządu - mówiła jedna z prawniczek.

Na proteście obecny był m.in. były wojewoda Marek Tałasiewicz oraz prawnik i działacz Solidarności z lat 80., Andrzej Milczanowski.
- Ja byłem, jestem i będę człowiekiem Solidarności. Tej Solidarności, która przyniosła nam wolność, demokrację i wolne sądy - mówił A. Milczanowski. - Widzę tu wiele osób ze starej gwardii Solidarności. W tej chwili mamy do czynienia z permamentnym łamaniem konstytucji przez prezydenta - kontynuował.

- Hańba! - tak protestujący zareagowali na słowa dotyczące prezydenta.

- Apeluję o jedność i o to, byśmy solidarnie nie ustali w protestach - mówił A. Milczanowski. - Musimy tu być i protestować. Ta władza panicznie boi się protestów. Niech Europa widzi, jak dużo ludzi nie zgadza się na antykonstytucyjne poczynia rządu i prezydenta.

(MON)

Fot. Ryszard PAKIESER

W czwartek w obronie sądów W czwartek w obronie sądów

Komentarze

Brawo PiS i Minister Ziobro
Wydzieraja swoje "Japy"... bo widza ze PO-zostala ich juz tylko "mala Lewacka garstka" i boja sie takich czy innych czekajacych ich Rozliczen za lata 1945-2015... przez tworzacy sie Nowy i Nie Skorumpowany Wymiar Sprawiedliwosci !!
2017-12-09 00:38:04
Patriota
"Niezależność" sądów można od kilku dni zobaczyć na filmie nagranym po spotkaniu najważniejszych byłych i obecnych sędziów w kraju z politykami PO. www.youtube.com/watch?v=ZjczWWOMQYw
2017-12-08 18:13:15
k
Ciekawe , co to liczne grono robiło do tej pory / PRZED TYM WREDNYM pisem / w sprawie reformy "wolnych sądów " ? Musiały być doskonałe ? Stwierdzenia "byłem w starej SOLIDARNOŚCI " są bardzo podniosłe , ale tam było ok.9 milionów Polaków / pytanie z jakich powodów ? /.
2017-12-08 17:12:54
Zako
Ludzie demonstrują, bo próbują obronić niezależność przynajmniej części sądownictwa. Bo przecież minister i prokurator w jednym, czyli p. Ziobro już robi czystki w sądach powszechnych. Wcześniej zniewolony został Trybunał Konstytucyjny. Demonstruje spora grupa ludzi pamiętających PRL, bo oni wiedzą (z autopsji) czym się kończy kontrola nad wszystkim i władza w rękach jednej partii. W PRL-u była to PZPR, a teraz jest to prezes Kaczyński i jego PIS. Demonstrują również młodzi, świadomi sytuacji ludzie. Bez niezależnych sądów nie będzie demokracji. PIS przejął już prawie wszystko, zostały sądy, część mediów i organizacji pozarządowych oraz mam nadzieję, większość obywateli.
2017-12-08 12:14:12
max
Prawda jest taka, postkomuniści w końcu zostają odsuwani od ważnych funkcji w Polsce. Więc ich mocodawcy w Moskwie denerwują się .Wezwali ich do działania w końcu to oni dali im stołki kasę wiec nich teraz oddają dług i obalają Polaków.
2017-12-08 11:51:18
gekon
Co wy Ruskimi i Putinem sobie mordy wycieracie?
2017-12-08 10:38:28
Chamy
W du*ie mają wolność, prawa człowieka, niezawisłość sądów i demokrację, które tak wykrzykują. Podcierają sobie czerwone gęby tymi hasłami. Idźcie sobie wszyscy do siedziby PO, tak jak cała banda sędziowska z prezesami TK, KRS, Izb adwokackich na czele! Już my wszyscy wiemy, że ze strachu przed więzieniem i utratą wpływów wyciągają tych ludzi na ulice. Tylko dlaczego, do ciężkiej cholery, psujecie nam Jarmark swoim darciem japy?! Chcieliście być zauważeni, bando cynicznych chamów? To zostaliście. Teraz cały Szczecin będzie na was pluł za niszczenie atmosfery świątecznej.
2017-12-08 10:37:44
aero
czemu dewianci blokują chodnik?
2017-12-08 09:56:33
Olek
Czy to ten sam Andrzej Milczanowski, który pomagał TW Bolkowi wyrywać kartki z teczki donosiciela? Tamten wykonywał UBecką robotę.
2017-12-08 09:35:47
Analiza
Kogo widać na tej demonstracji: Nowoczesna, KOD, tęczowe flagi. I wszystko jasne.
2017-12-08 09:27:45
!!!
Ruskie trolle bo PiS to Putin i Spółka swietnie wyzwiazuja sie ze swoich obowiazków. Brawo
2017-12-08 09:09:52
Koval
Szczecinem rządzi dzisiaj ubecja w społce z prokuratura i sądami.To sady pytaja ubecji kogo skazać.To sady placa 1500 zl rocznie miastu za parking na 300 aut pod estakada. parking tak wielki ze dwie dzialki oddali prywaciarzom i tłuka kase kosztem miasta.Nawiasem to patologia pan Milczanowski.Gadasz pan o demokracji ale ukradzionych przywilejów szczecinskie sady nie oddaja. Zapytam jaki masz pan interes ze złodziejami czy masz pan darmowy parking czy udział jako dzierzawca parkingu.
2017-12-08 07:38:38
do poniższych Rosjan
idzcie na swoje ruskie portale, a od Polski się odczepcie
2017-12-08 07:24:35
;/
Co to ma być, ludzie spokojnie, w świątecznej atmosferze odwiedzają świąteczny jarmark na pl. Żołnierza, a w pobliżu jakieś krzyki, wrzaski, bębny, flagi dewiantów - kto na to pozwala?!?
2017-12-08 06:57:43
Precz z wami!
Naczelny obrońca ubeków jak zwykle na posterunku. Bredzi coś o wolności własnego układu towarzysko-zawodowego.
2017-12-08 06:07:50
Milczanowski pomocnik Bolka
Co on mówi? Dużo ludzi? 350 z 400 000 to jest 0,088%. To jest mniej niż mało.
2017-12-08 03:59:01
nikt nie podskoczy.
Tylko seniorzy wiedzą jak komuna robi niewolników z ludzi. PiSkomuna nie jest lepsza. Wódz już ma w swoim ręku policję, wojsko, zaraz bedzie miał sądy. PiSkomunie nikt nie podskoczy. Komuna ma zawsze rację i chce dobra Narodu.
2017-12-08 03:51:31
No to trzeba bylo, PO-wymieniac "stara gwardie" z Nazwiska...
Widze tu wiele osob ze starej gwardi Solidarnosci - mowil rzekomo Milczanowski ! Czyzby wiec "to te Babcie" z 1-go szeregu na Manifestacji ?? A sporo Was wowczas na Swietlicy Glownej w Stoczni Warskiego bylo... gdzie juz w 3-cia Noc Sierpniowego Strajku w 1980 roku, chcieliscie "PO-ROZ-WA-LAC" Komitet Strajkowy, ale to Wam sie wowczas NIE UDALO - dzieki Grupie najbystrzejszych i najodwazniejszych owczesnych Stoczniowcow !!
2017-12-08 01:12:28
PO-pieraja Swoich...
Rzekomo 350 Lewakow w obronie starego Lewackiego "Wymiary Sprawiedliwosci" czyli "od nowa" ale PO staremu !!
2017-12-08 00:30:42
max
Znowu komuchy wyszły na ulicę bronić postkomunistycznych sądów.Obrzydlistwo.
2017-12-08 00:11:02
Lewackie Bajki...
Taaa... Milczanowski jako byly wieloletni Komunistyczny Prokurator w PRL-u "dzialaczem Solidarnosci" ? By rozpracowac Solidarnosc 1980 metoda Konia Trojanskiego - tzn. od srodka ! Dlatego zalapal sie pozniej dalej u tzw. TW "Bolka" w Warszawie, "Bolka" ktory wystapil z Solidarnosci 1980 i dzisiaj jeszcze Ja krytykuje... PO-pierajac teraz PO-stkomunistow !!
2017-12-07 23:48:51
balu
PiS dał seniorom bezpłatne leki, to mogą teraz protestować na chłodzie!!!:)))
2017-12-07 23:26:02
Wolne sądy
A ja chce szybkie i sprawiedliwe! Czekam na sprawę od 2,5 roku. Same bałwany jeszcze coś bronią. Rozgonić to towarzystwo bo chyba nie wiedzą za czym protestują