sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > W al. Wyzwolenia tory pod wodą

W al. Wyzwolenia tory pod wodą

W al. Wyzwolenia tory pod wodą
Data publikacji: 2015-11-22 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 3118 40360
Kilka dni - z niewielkimi przerwami - deszczowej pogody wystarczyły, by w pływający, choć mało estetyczny, bo w taki oto „ogród" zamienił się pas torowiska tramwajów w al. Wyzwolenia na wysokości przystanku tuż przed pl. Żołnierza Polskiego. To rzut kamieniem od przebudowywanej z rozmachem nitki al. Niepodległości, gdzie inwestycja drogowa ma się ku końcowi. Tak było w poniedziałek, tak było i w środę. I tak jest zawsze, od lat licznych, kiedy cokolwiek z nieba pada, niekoniecznie wyłącznie jesienią albo podczas zimowych roztopów.

Bajorowo-szuwarowo-bagienny pejzaż w centrum miasta tuż przy słynnym Złotym Szlaku. Toną w nim wszelakie architektoniczne wizje roztaczane i odżywające co rusz, jakie dotąd co do kształtu i wyglądu tego fragmentu publicznej przestrzeni były i są prezentowane.

Decydenci od miejskiej komunikacji! Skoro ma być ona priorytetem, to i czas najwyższy może raczej na konkrety i decyzje, na przebudowę tego, co już zdewastowane i krzyczy o kapitalny remont w centrum, a nie roztaczanie wizji i ogłaszanie kolejnych przetargów (i wydawanie publicznych pieniędzy) na koncepcje, dokumentacje, projekty inwestycji komunikacji zbiorowej dla peryferii. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Tak po każdym deszczu wygląda torowisko w al. Wyzwolenia w Szczecinie.

Komentarze

Tedy
Na Mazurach są statki jeżdżące po łące, a w Szczecinie są pływające tramwaje - to są atrakcje. Przecież facet z nosem boksera ( jak mu tam, zapomniałem) zapowiadał zaplute ogrody.
2015-11-23 19:52:49
Sprzedać FRYGĘ do Luwru i będzie na remont ulic.
.
2015-11-23 15:28:10
tylko pytam...
"...Kilka dni - ... - deszczowej pogody wystarczyły,..." Gdzie były deszcze? Czy te mżawki to "deszcze"? A co będzie na tym torowisku gdy przyjdzie ulewa lub deszcze "jeszcze i jeszcze"?? Moze jakąs podziemną "frygę" zainstalować w studzience? tylko pytam...
2015-11-23 14:27:01
Marzena
Trochę więcej betonu i asfaltu ....i basenów nie będzie trzeba budować...przynajmniej dla kaczek.... frajda. Szkoda, że zapominamy o przyrodzie i o tym, że powinniśmy myśleć zanim cokolwiek zrobimy.
2015-11-23 07:45:17
MIŚ
Po deszczu jest podobnie na większości ulic i chodników w Szczecin. Spełnia się sen p. Krzystka - nie trzeba czekać do 2050 roku. Floating Garden już jest.
2015-11-23 07:27:53
Ja
Najważniejsze że nie zalało ścieżki rowerowej a reszte to pal diabli
2015-11-23 07:27:05
Ale fryga, FRYGA SUCHA !!!
.
2015-11-23 05:49:41
witek
jaki jasnie panujacy taka reszta--trzeba chodzic na wybory
2015-11-23 05:17:29
ckm
rewelacja ! - tramwaj sunący po powierzchni wody to lepsze niż japońska kolej magnetyczna... ;)
2015-11-22 23:34:09
Hogo Fogo
Torowisko zostanie odwodnione przy okazji budowy ścieżki rowerowej. ...albo z okazji ustawienia Frygi II na środku skrzyżowania.
2015-11-22 21:08:29
"...projekty inwestycji komunikacji zbiorowej dla peryferii."
Panie (MIR), w tym momencie obraził pan wszystkich mieszkańców prawobrzeżnej i pewnie nie tylko, części Szczecina. My jesteśmy obywatelami gorszej kategorii ?Niech Pan przejedzie się do Dąbia i zobaczy co się dzieje przy cmentarzu po opadach deszczu. Tu również jest bajoro. To nie mieszkańcy peryferii są odpowiedzialni za źle wykonane odwodnienie, tylko projektanci dróg. To tak, jakbym zbudował sobie dom bez drzwi.
2015-11-22 19:17:15
Robert
Czy takiej informacji nie można napisać normalnym językiem