niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaj profilaktyczny

Tramwaj profilaktyczny

Tramwaj profilaktyczny
Data publikacji: 2016-10-01 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 812 157387

Tramwaj, promujący badania profilaktyczne w kierunku AIDS, HIV i chorób przenoszonych drogą płciową, można spotkać w sobotę na szczecińskich ulicach. Przejazdy są bezpłatne.

W zabytkowym pojeździe można porozmawiać o profilaktyce zdrowotnej, dowiedzieć się, gdzie można wykonać bezpłatne i anonimowe badania, a także wygrac drobne upominki odpowiadając na proste pytania.

Bezpłatne badania wykonywane będą od 15 września – w każdy wtorek i czwartek, w godz. 15-18 w Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Broniewskiego 12 w Szczecinie. Nie trzeba się wcześniej umawiać, rejestrować ani dzwonić. Nie trzeba mieć ze sobą żadnego dokumentu tożsamości, ponieważ testy są anonimowe. Każda osoba zgłaszająca się na badanie ma rozmowę przed testem i po nim. Wynik badania jest już po dwóch dniach – do odbioru w gabinecie lekarskim. W przypadku pozytywnego wyniku testu pacjent dostaje dokładne informacje dotyczące leczenia i dalszych działań. Akcja potrwa do 25 października.

Badania w kierunku HIV powinny wykonać przede wszystkim osoby, które zmieniały partnera seksualnego, podejmowały inne ryzykowne zachowania (np. seks bez zabezpieczeń) czy np. rozpoczynają związek z nowym partnerem.

Tekst i fot. ToT

Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny Tramwaj profilaktyczny

Komentarze

Marian
Przeciez zaraz PISiory i inni nawiedzeni wprowadza ustawe o ochronie zycia, zakazie tabletek antykoncepcyjnych, zakazie invitro a zaraz po tym zakazu seksu przed i poza malzenskiego. Wiec promowanie badan powinno byc zabronione przez PISiory i KOSCIOL!!!!! Jak mozna uprawiac seks nie bedac w zwiazku zaakceptowanym przez kosciol katolicki? No jak toc to grzech!!!!!! Zagorzali KATOLICY nie powinni chodzic do lekarzy i korzystac z nowoczesnych osiagniec medycyny powinni chodzic do parafi modlic sie i leczyc ziolami jak w srednipowieczu a jak PISiory wprowadza juz ustawy jak powyzej to powinni wprowadzic nastepna o kastracji wszystkich ksiezy i biskupow!!!!!
2016-10-02 02:25:35
tylko pytam...
To w arcykatolickiej IV RP, jeszcze lekarze nie są karani, za badanie narządów płciowych??? Co na to Hauptpresident k... .? tylko pytam...
2016-10-01 15:58:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi