piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Szyny w ul. Potulickiej też pękają
Data publikacji: 2017-07-30 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:36
Wywietleń: 2087 284261

Zaczęły pękać kolejne z szyn na nowym torowisku szczecińskim. Tym razem na tym wbudowanym w jezdnię ul. Potulickiej na trasie do pętli Pomorzany. W każdym z miejsc spękań, a jest ich w sumie – jak dotąd – siedem, na długości po kilka metrów zerwany został asfalt, a w jednym z nich widać ślady wykonanych tam naprędce nowych spawów. Tramwaje linii 1 i 9 na razie tamtędy kursują.

W wykutych fragmentach nawierzchni  po obu stronach szyn obu torów ułożone zostały tymczasowo – na czas koniecznych napraw – wypełnienia z drewnianych belek, w tym starych podkładów.

Jak dotąd żadna ze służb komunalnych odpowiedzialnych za infrastrukturę komunikacyjną w mieście nie raczyła poinformować opinii publicznej o wykrytych usterkach i rozpoczęciu pilnych prac naprawczych na ul. Potulickiej. Ograniczyły się one jedynie do ustawienia znaków drogowych, komunikujących kierowcom o zwężeniu jezdni i  zwracających im uwagę na prowadzone tam roboty drogowe. Mimo że widać gołym okiem, że usterki zostały wykryte nie dziś, nie wczoraj, ale dużo wcześniej. 

Szyny w ul. Potulickiej wymieniała w czasie inwestycji, która obejmowała także przebudowę odcinka ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Kaszubską, ta sama firma Energopol Szczecin, której spółka Tramwaje Szczecińskie zleciła również budowę nowych torowisk wzdłuż ulic Energetyków i Gdańskiej wraz z pętlą Basen Górniczy. Tam również doszło do serii uszkodzeń szyn, które pękały dla odmiany już pierwszej zimy po oddaniu trasy do eksploatacji i wtedy trzeba było wstrzymać ruch tramwajów. Nowe torowisko w ul. Potulickiej użytkowane jest od niespełna dwóch lat.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Niedziela, 30 lipca 2017. Pękające nowe szyny torowiska w jezdni ul. Potulickiej.

Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Komentarze

....
A kto rzadzi miastem-koalicja pis z prezydentem heh, jak by rzadziła Platforma zapewne nie było by takich problemow.Ciekawe co na to super radna ktora jest i za i przeciw.
2017-08-01 13:35:03
ms
Z Zditm instytucji rodem z prl ktos kiedys odpowiedział za cos za jakikolwiek błąd ?finansowo?personalnie?,to jest jeden wielki skandal ,tam połowa osob juz powinna za to wyleciec, a ze przetarg znow wygrała wiadoma firma to juz brak slow za co sie nie wezma to spier.... no ale tak to jest jak kryterium jest najnizsza cena ŻENUA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie prezydencie Krzystek wywał Pan ten zditm w cholere, plus 10 procent u wyborcow ,tam powinni byc fachowcy tacy jak we Wroclawiu ,Poznaniu czy Warszawie a nie tak jak u nas
2017-07-31 21:34:24
Obs.ryver do @"Masakra"i"tak tylko"
Tak, tak! "... piszący jesteście nienormalni!"!!! Redaktor Winconek okazuje się być "nierzetelny".... W/g Was, zarówno Autor artykułu jak i komentatorzy-mieszkańcy Szczecina, powinni patrzeć jak przygłupy, na magistrackie marnotrawienie naszych podatków! Czyli "morda w kubeł bo "dobre zmiany" dzieją się na bieżąco! Aliści, "My Naród..." z wrodzonej przekory, nie chcemy zamykać oczu i ust!!!
2017-07-31 12:18:52
Max
Kiedy w końcu zajmie się tym prokuratura?
2017-07-31 11:04:04
Masakra
Panie Winconek, zacznij Pan pisać rzetelniej. 1. Ulicą Potulicką jedziemy do pętli Potulicka (Piekary) a nie do pętli Pomorzany. 2. „(…) Szyny w ul. Potulickiej wymieniała w czasie inwestycji, która obejmowała także przebudowę odcinka ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Kaszubską” (…). A odcinek od Kaszubskiej do 3 Maja to Św. Mikołaj remontował i to w innym czasie, niż ten odcinek miedzy Potulicką a Kaszubską ? Naprawdę, to dzisiejsze dziennikarstwo woła o pomstę...
2017-07-31 10:11:49
Waldi
Te drewniane podkłady pomiędzy szynami to będzie taki nowy standard szczeciński. W końcu władze Szczecina są bardzo kreatywne. Ostatnio przyjechał do mnie znajomy z Wielkiej Brytanii i stwierdził, że symbolem tego miasta powinna być dziura w jezdni. Ja bym do tego jeszcze dodał jako symbol marnowanie publicznych pieniędzy w gigantycznej skali.
2017-07-31 09:43:48
tak tylko
Wszyscy tu do tej pory piszący jesteście nienormalni ! Powinniście zmienić lekarza – na leczącego, a nie przyglądającego się chorobie. 1. Nic nie jest wieczne, spawy też, a to torowisko jest już używane 23 miesiące. 2. Jak dobrze pamiętam to spawanie / zgrzewanie szyn wykonywała firma spoza Szczecina (południe Polski) a nie jacyś ludkowie z PGR-ów, jak niektórzy piszą. 3 Tu bardziej trzeba się wziąć za dupę projektantowi i zatwierdzającemu, ponieważ jest to kolejne miejsce gdzie na tak długim, prostym odcinku nie zastosowano łączeń potocznie zwanych „mostowymi”. I zacząć spawać, a nie zgrzewać. Tym bardziej, że torowisko „zatopione” jest w jezdni, a w takim wypadku do spawania (naprawy) nie wystarczy już tylko zdjęcie dwóch płyt, tylko trzeba kłuć asfalt i beton.
2017-07-31 09:24:07
Piotr
Nie wolno dopuścić do miejscowego wymiany szyn. Niech wymienią cały odcinek bo będzie jak na Gdańskiej. To jest ogólnie masakra, a prezes Tramwajów Szczecińskich dostaje nagrody co roku po 40 tysięcy zł. Najgorsze jest to, że mieszkańcy tyle lat czekali na remont zdegradowanej Potulickiej i doczekali się fuszery. Z tego co pamiętam to zaraz po oddaniu już była mowa o pęknięciach. Niech "Kurier Szczeciński" nie pozwoli aby ukręcono łeb bo nigdy się nic ie zmieni w tym mieście.
2017-07-31 09:12:17
Fuszerka i odpowiedzialność
Towarzystwo wzajemnej adoracji trzeba wziąć za mordę bo inne metody nie skutkują! Wykonawca naprawia szyny na własny koszt i ma zakaz startowania w przetargach publicznych na terenie miasta. Kierownik budowy i inspektor nadzoru - pozbawienie uprawnień budowlanych na rok.
2017-07-31 07:27:22
Jakie temperatury - dwa dni upału i już popękały ?
Tego jeszcze nie grali, była nawierzchnia brukowa to teraz jest drewniana !
2017-07-31 05:01:13
Nowy
Do tego wszystkiego należy dołączyć remont zajezdni pogodno gdzie przy opadach deszczu zalewa kanały naprawcze i pomieszczenia w budynkach administracji.Wszystkie inwestycje w spółce T.S są do bani ale wszyscy mają dobre samopoczucie i biorą za to dobrą kasę
2017-07-30 23:45:15
SromotnikBezwstydny
"...ta sama firma Energopol Szczecin..." I wszystko jasne!!! Ta "firma", ma tylko pieczątki. Roboty wykonują exchłopi z okolicznych exPGRów! Przecież widzieliśmy jak jechali do roboty po 5 w kabinie ŻUKA czy innego gruchota-FORDA a na skrzyni postPGRowska taczka, szpadle ,grabie ,widły itp. Wynajęte przez ENERGOPOL maszyny, stoją i gniją do dzisiaj, w rupieciarni po dawnej CENTRALI RYBNEJ, między Mostem Długim a Przychodnią Portową...
2017-07-30 22:47:49
pytam
Kolejna inwestycja spartaczona, po Miejskiej Kostnicy, Alei Kwiatowej, Blaszaku z Blachy Falistej - i co na to pan Prezio, zadowolony z siebie? Czy Prezio chce dalej sprowadzać islamskich emigrantów do Szczecina?
2017-07-30 22:16:42
elektroda
Bo najlepsi spawacze już pracują przy spawaniu promów dla PŻB i szyn nikt już nie spawa
2017-07-30 21:28:38
Maksiu
To wszystko wina wysokich temperatur
2017-07-30 20:20:24
nie głosowałem na Prezia
Samopoczucie Prezia najprawdopodobniej znakomite. Kolejna inwestycja wykonana "wzorcowo".
2017-07-30 20:16:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny