środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę

Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę

Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę
Data publikacji: 2016-06-03 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:46
Wywietleń: 131 136520

Uchwała sprawie likwidacji szkoły w Mechowie (gmina Płoty) jest niezgodna z prawem – uznał wojewoda zachodniopomorski i zdecydował o uchyleniu dokumentu, który budził protesty rodziców.

O planach zamknięcia wiejskiej podstawówki w Mechowie „Kurier” pisał kilkakrotnie. Pomysł włodarzy Płotów od początku nie podobał się rodzicom dzieci uczęszczających do tej szkoły. Argumentowali m.in., że podstawówka w Płotach, do której miały zostać przeniesione ich dzieci, będzie musiała wprowadzić system dwuzmianowy.

Mieszkańcy apelowali do władz miasta o zmianę decyzji, zebrali kilkaset podpisów w obronie szkoły w Mechowie. Mimo protestów kontrowersyjna uchwała została jednak podjęta. Teraz wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania uznał ją za nieważną.

– Powodem uchylenia uchwały podjętej przez radnych 26 kwietnia 2016 był brak skutecznego powiadomienia wszystkich rodziców uczniów uczęszczających do szkoły o zamiarze likwidacji placówki. Jest to jeden z wymogów, którego spełnienie musi być zachowane, by można było zlikwidować szkołę. Miasto miało na to czas do 29 lutego – informuje Piotr Pieleszek z biura prasowego wojewody. 


Dodajmy, że uchwała była badana pod kątem zgodności z obowiązującym prawem po skargach, jakie do wojewody wnieśli rodzice dzieci uczęszczających do szkoły.

(żan)

Fot. Archiwum/Marzena Domaradzka

Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 6 czerwca 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje