sobota, 20 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Świece zapłonęły w rocznicę stanu wojennego

Świece zapłonęły w rocznicę stanu wojennego

Świece zapłonęły w rocznicę stanu wojennego
Data publikacji: 2017-12-13 20:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-14 18:31
Wywietleń: 876 305101

Szczeciński Oddział IPN zorganizował w środę rocznicowe obchody Szczecińskie Grudnie 1956, 1970, 1981. Pamiętamy. Wieczorem w szczecińskim hotelu „Vulcan” w 36. rocznicę stanu wojennego zapłonęło 200 świec wolności. Przypomniały o gestach solidarności, jakie w grudniu 1981 r. przekazywano Polakom. Ówczesny prezydent USA Ronald Reagan mówił, że świateł wolności nie da się zgasić.

Fot. Ryszard PAKIESER

Świece zapłonęły w rocznicę stanu wojennego Świece zapłonęły w rocznicę stanu wojennego

Komentarze

trohan
A na czele "Solidarności" stanęło dwóch tajnych współpracowników SB. Nie ma co czcić. W tym czasie nasz dzielny kaczorek siedział w domku, pił herbatkę i głaskał kota. Oczywiście brata aresztowali, ale Balbiny nie ruszyli.
2017-12-14 18:23:19
Do: opos
Skoro jesteś człowiekiem bez historii, nie oglądasz się za siebie, więc widocznie pochodzisz z kosmosu lub...probówki ;)
2017-12-14 06:41:11
Do opos
Dwa śpiochy Rosji kaczka i maciora . Zbierzność pseudonimów,oczywiście przypadkowa
2017-12-14 02:36:59
Brawo Hotel Vulkan...
Gdyz wlasnie na Vulkanie w Stoczni... gdy w Sierpniu 1980 roku z pokryw lukowych odczytalem Ulotki Strajkowe z Gdanska - zdobyte od Kierowcy TIR-a z Elblaga, spora grupa Protestujacych wowczas Stoczniowcow, dostala dodatkowego "Wiatru w Skrzydla" i z Wielka Werwa Buntu...powedrowalismy juz prosto pod Budynek Stoczniowej Dyrekcji na rozmowy...!!
2017-12-14 00:26:11
Thank You S.P. Prezydent USA Ronald Reagan
Precz z Komuna i PO-stkomuna tak w Polsce jak i na calym Swiecie !!!
2017-12-13 23:34:42
opos
I jak to się ma do teraźniejszego dnia codziennego? Konstytucje mamy w głębokim poważaniu, wolność powoli wraca jak za komuny, a IPN mówi nam ,na jakiej ulicy mamy mieszkać . Papiery w IPN-e są ściśle chronione,bo jeszcze by mogło coś na wierzch wypłynąć, pozostało im tylko kilka świeczek zapalić ,bo na to dostali zgodę. Bez IPN-u ,też pamiętamy o 13 grudnia, a jak niektórzy zapomnieli ,to i tak nic się nie stało-umarł król niech żyje król,wszak mamy XXI wiek,więc po co oglądać się wstecz jak za chwile będziemy poprawiali historię i z wielkiego śpiocha ,zrobi się patriota i potężny opozycjonista.
2017-12-13 23:22:35