piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?

Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?

Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?
Data publikacji: 2016-09-27 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 1245 156750

– Każda niekompetencja i błąd są pokrywane z kredytów – twierdzi Artur Wezgraj, szef klubu radnych Lepszy Koszalin. Zapowiada zbieranie podpisów za referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Jedlińskiego, jeśli miasto przegra spór sądowy ze spółką PKP Informatyka.

Chodzi o Inteligentny System Transportowy, który w Koszalinie nie funkcjonuje. Wykonawca żąda 9 mln zł na drodze sądowej. PKP Informatyka twierdzi, że zrealizowała zlecone zamówienie, ale nie zostało ono odebrane w grudniu 2015 roku przez ratusz. Opozycja dodaje, że możliwy bilans strat miejskich to też pozbawienie się 8-milionowego dofinansowania unijnego na przedsięwzięcie. Zarzut numer jeden wobec prezydenta to brak nadzoru.

Jeśli w procesie sądowym PKP Informatyka wygra z miastem, to LK rozpocznie zbiórkę podpisów za referendum, choć radny Wezgraj zdaje sobie sprawę, że rozstrzygnięcie przed Temidą rychło nie nastąpi.  ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: – Od trzech, czterech lat mówimy o złym zarządzaniu Koszalinem, dlatego dług miasta stale rośnie – uzasadniała potrzebę zorganizowania referendum Małgorzata Kmita ze stowarzyszenia LK. Obok radni: Joanna Dworaczyk, Mariusz Krajczyński i Artur Wezgraj.

Komentarze

News
A kogo w Szczecinie obchodzi Koszalin?
2016-09-27 12:16:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi