poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?

Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?

Spór z PKP. Poleci głowa prezydenta?
Data publikacji: 2016-09-27 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 1280 156750

– Każda niekompetencja i błąd są pokrywane z kredytów – twierdzi Artur Wezgraj, szef klubu radnych Lepszy Koszalin. Zapowiada zbieranie podpisów za referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Jedlińskiego, jeśli miasto przegra spór sądowy ze spółką PKP Informatyka.

Chodzi o Inteligentny System Transportowy, który w Koszalinie nie funkcjonuje. Wykonawca żąda 9 mln zł na drodze sądowej. PKP Informatyka twierdzi, że zrealizowała zlecone zamówienie, ale nie zostało ono odebrane w grudniu 2015 roku przez ratusz. Opozycja dodaje, że możliwy bilans strat miejskich to też pozbawienie się 8-milionowego dofinansowania unijnego na przedsięwzięcie. Zarzut numer jeden wobec prezydenta to brak nadzoru.

Jeśli w procesie sądowym PKP Informatyka wygra z miastem, to LK rozpocznie zbiórkę podpisów za referendum, choć radny Wezgraj zdaje sobie sprawę, że rozstrzygnięcie przed Temidą rychło nie nastąpi.  ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: – Od trzech, czterech lat mówimy o złym zarządzaniu Koszalinem, dlatego dług miasta stale rośnie – uzasadniała potrzebę zorganizowania referendum Małgorzata Kmita ze stowarzyszenia LK. Obok radni: Joanna Dworaczyk, Mariusz Krajczyński i Artur Wezgraj.

Komentarze

News
A kogo w Szczecinie obchodzi Koszalin?
2016-09-27 12:16:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi