czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > SLD ma pytania do marszałka

SLD ma pytania do marszałka

SLD ma pytania do marszałka
Data publikacji: 2017-06-28 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 524 272714

SLD chce zwołania nadzwyczajnej sesji sejmiku. - Jest tak dużo problemów, że nie wyobrażamy sobie, by najbliższe posiedzenie było dopiero pod koniec września - mówi Dariusz Wieczorek - szef klubu radnych SLD.

- Chcemy pomóc zarządowi województwa w zwołaniu sesji sejmiku - wyjaśniał w środę na konferencji prasowej w Szczecinie Dariusz Wieczorek. I choć radny nie ma szczególnej nadziei, że koalicja PO-PSL poprze wniosek jego klubu o szybszą, czyli lipcową sesję, to spodziewa się, że sojuszników znajdzie w PiS.

- Żeby złożyć wniosek w sprawie zwołania sesji potrzebujemy osiem podpisów. Trzy już mamy (tyle osób liczy klub SLD - red.) - mówił radny Jerzy Kotlęga.

Politycy opozycji chcieliby, by w porządku obrad znalazły się cztery zasadnicze punkty: sytuacja prawna szpitala w Zdunowie, finanse wojewódzkiej służby zdrowia po zmianach ogłoszonych przez NFZ, katastrofa budowlana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz konsolidacja Urzędu Marszałkowskiego.

- Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego unieważniła uchwałę o połączeniu szpitali w Zdunowie i na Arkońskiej. Chcemy więc zapytać zarząd województwa, co to dokładnie oznacza: czy szpital w Zdunowie nadal funkcjonuje? - pytał Wieczorek.

- Marszałek pokazuje w internecie szklane domy, a my jako radni nic nie wiemy ani o bryle, ani inwestycji. Nie wiemy też, czy rozpoczęła się budowa nowych pomieszczeń dla Pogotowia Ratunkowego - mówił Grzywacz.

- To są bardzo ważne problemy, z którymi nie można czekać do końca wakacji. Chcemy rozmawiać merytorycznie - podkreśli szef klubu SLD. ©℗

(masz)

Klub SLD chce nadzwyczajnej sesji sejmiku

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

Komentarze

s
Niby dobrze mówią, ale raz sierpem, raz młotem...
2017-06-29 07:03:45
luk
POprzeciez pzpr musi dzialac
2017-06-29 06:41:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje