poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Siostrobójca do zakładu

Siostrobójca do zakładu

Siostrobójca do zakładu
Data publikacji: 2017-07-26 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:36
Wywietleń: 863 278825

Szczeciński sąd zadecydował, że 21-latek z Korytowa (k. Choszczna), który zasztyletował 6-letnią siostrę, zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Do tragedii doszło w listopadzie ubiegłego roku w Korytowie - niewielkiej miejscowości w gminie Choszczno. 20-letni wówczas Adrian R. zadał swojej siostrze kilka ciosów nożem. Sześcioletnia Daria oglądała bajkę. Brat ją zawołał do kuchni. Kiedy dziewczynka przybiegła, wtedy Adrian R. wyciągnął nóż i zadał jej kilka ciosów. Po całym zdarzeniu spokojnie pojechał do pracy. Zatrzymany przez policję przyznał się do zabójstwa. Tłumaczył, że siostra „miała w sobie zło".
Według prokuratury z treści opinii biegłych - psychiatry i psychologa - wynikało, że Adrian R. w chwili dokonania czynu był niepoczytalny z przyczyn chorobowych. Nie znajdował się pod wpływem alkoholu, ani środków psychoaktywnych. Śledczy złożyli do szczecińskiego sądu wniosek o umorzenie postępowania z uwagi na niepoczytalność sprawcy. Jednocześnie prokuratura zwróciła się o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. I w środę szczeciński Sąd Okręgowy przychylił się do tego wniosku.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Adrian R. w Sądzie Okręgowym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi