sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Schronisko do likwidacji?

Schronisko do likwidacji?

Schronisko do likwidacji?
Data publikacji: 2015-08-08 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 01:13
Wywietleń: 808 8830

W 2011 r. Białogard zawarł porozumienie z Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Teraz od niego odstępuje.

Zgodnie z treścią porozumienia schronisko mogło przyjmować jedynie bezdomne psy i koty z terenu miasta. Przyjmowane były natomiast do niego bezpańskie zwierzęta także z innych gmin. Byłoby to legalne, gdyby podmiot uzyskał od władz Białogardu stosowną zgodę. Tymczasem nawet o nią nie wystąpił. Dlatego w treści pisma informującego o odstąpieniu od porozumienia magistrat zabronił Animalsom przyjmowania zwierząt i zalecił podjęcie czynności zmierzających do zakończenia prowadzonej na terenie miasta działalności. Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński nie wyklucza wystąpienia na drogę postępowania sądowego w przypadku, gdy urzędnicze zalecenia nie będą respektowane.


Szefem białogardzkiego schroniska jest radny opozycyjny Jerzy Harłacz, który głośno mówi, że pismo, jakie otrzymał z magistratu to tylko polityczna zagrywka rządzących. Podkreśla przy tym, że gotów jest przyjmować białogardzkie psy do schroniska za darmo. Zaznacza także, że nie ma najmniejszego zamiaru rezygnować z prowadzenia przytułku dla zwierząt.


Urzędnicy przypominają, że przyjmowanie do schroniska zwierząt spoza terenu Białogardu to nie jedyna nieprawidłowość, na jaką natrafili. Informują, że Animalsi nie potrafią rozliczyć się z dotacji, jaką miasto przekazało im na pokrycie kosztów wyłapywania i przetrzymywania miejscowych psów. ©℗ (pw)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Prywatna inicjatywa,
Sprywatyzowac ten "DZIKI BAJZEL" i wowczas zobaczymy...czy to bedzie oplacalo sie kontynuowac ? Gdyz inaczej, to bedzie tak jak za Komuny w latach 1945-1989 tj. pieniadze Podatnikow beda musialy bez konca PO-krywac utrzymywanie dziczyzny... splodzonej na roznego rodzju PO-dworkach czy PO-bliskich ulicach ! !
2015-08-09 09:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi