poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sądowy finał wypadku w Wielgowie

Sądowy finał wypadku w Wielgowie

Sądowy finał wypadku w Wielgowie
Data publikacji: 2015-10-22 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 584 30463

Prokurator i pełnomocnik rodziny zabitej dziewczynki domagają się skazania Karoliny P. na 8 lat więzienia. Kobieta prowadząc po pijanemu wielkiego suv-a, volkswagena touarega wjechała na chodnik i potrąciła 15-letnią dziewczynkę. Ile lat spędzi za to za kratkami? Dowie się w piątek.

Proces dotyczący tragicznego wypadku, do którego doszło przy ul. Borsuczej na szczecińskim Wielgowie, trwał zaledwie godzinę - toczył się już według nowych przepisów. Odbył się w iście ekspresowym tempie, być może też dlatego, że sprawa wydaje się jasna: oskarżona się przyznała a świadkowie ze szczegółami opowiedzieli przebieg zdarzenia

Jak więc doszło do tragedii? 3 maja 2015 r., około godz. 21.30, 37-letnia Karolina P. wracała samochodem do domu. Miała w organizmie 1,12 promila alkoholu. Prawo jazdy straciła trzy lata wcześniej, kiedy została skazana na 8 miesięcy ograniczenia wolności „za jazdę pod wpływem". Jechała szybko, nie zdjęła nogi z gazu na progu zwalniającym. 300 m od domu straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na chodnik. Potrąciła dwoje nastolatków: Dawida G. i Weronikę D.-A. Chłopiec przeżył. Dziewczynka nie.

Prokuratorka twierdzi, że oskarżona zbiegła z miejsca wypadku. Karolina P. zapewnia, że nie uciekła. Bała się linczu więc poszła do domu i poprosiła, by teść zszedł na dół i powiedział policji, że czeka na nią w mieszkaniu. Przyznała się do winy.

Kobieta przez cały czas trwania procesu płakała siedząc skulona na ławie oskarżonych. Rozpoczęła już kurację odwykową - jest uzależniona od alkoholu. Prokurator zażądał dla niej kary 8 lat więzienia, 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i wpłacenia 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Wyrok ma być ogłoszony 23 października. Kobiecie grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.©℗

(lw)

Fot. Ryszard PAKIESER 

Komentarze

Ms
Dajcie dziewczynie już spokój...świadomość tego,ze kogoś zabiła będzie miała już do końca życia...co to da ze dostałaby dożywocie...ogromna tragedia dla dwóch rodzin i taka prawda.kazdego kto pije alkohol mogło to spotkać,bo dużo ludzi wsiada za kółko i sie do tego nie przyznaje.ona ma dzieci,które jej potrzebują!!!!
2015-10-26 20:33:11
układ działa ?
Ta kobieta jeździła bez prawa jazdy,które zabrano jej właśnie za alkohol, zabiła dziewczynkę będąc pod wpływem alkoholu, nie udzieliła pomocy ofierze, obojętna na jej krzyki poszła spokojnie do domu. To powinien być maksymalny wyrok ! Wpłata na pomoc ofiarom wypadków też śmiesznie niska !
2015-10-23 13:27:31
tylko pytam...
Droga do Wielgowa i Zdunowa z Ploni to leśny dukt, nieoswietlony,bez chodników i sciezek rowerowych z nieutwardzonym poboczem. Nazywa sie "TO" ul. Prof.Żuka. Co piętnascie minut , tą kręta drogą pędzą karetki pogotowia do szpitala w Zdunowie. Tamtędy jeżdżą rowerzysci, chodza piechurzy, grzybiarze, wybiegają dziki i sarny... Magistraccy co kwartał przebudowują ulice wokół swej siedziby a o odległe dzielnice wogóle nie dbają. Nawet nie wiedza o ich istnieniu... w br. miała być przebudowana ul. Wiosenna -wybrukowana na przełomie XVI/XVII wieku... I magistraccy - zapomnieli o niej... A "ulica" Prof.Żuka to śmiertelna droga a nie ulica! Kiedy zostanie przebudowana? tylko pytam...
2015-10-23 07:35:05
Wątpliwość
Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Kradzież z włamaniem. "Prokurator zażądał dla niej kary 8 lat więzienia, 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i wpłacenia 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym."
2015-10-22 14:49:29
Skandal
Czyli co po 10 latach będzie mogła normalnie prowadzić i dalej zabijać? To plus 8 lat plus śmieszna kara 5 tys to kpina z obywateli
2015-10-22 13:43:02
Ada
Jedna wielja fikcji Widziałem chodzi sobie po dzielnicy uśmiechnięta to jakaś parodja jest nie prawo
2015-10-22 13:36:28
Marta.Sz
Z tego co słyszałam, chodzi na wolności i przy piwku chwali się koleżankom i kolegom że już wyrok ma uzgodniony z prokuratorem. Nie jest podobno tym bardzo przejęta także podejrzewam że długo nie posiedzi.
2015-10-22 13:11:39
Wielgowiak
Ciekawi mnie fakt że zaczęła kurację odwykową a widywana jest co kilka dni w Wielgowie i nie tylko jak spożywa alkohol z najlepszą koleżaneczką gdyż na chwilę obecną ma wyznaczony tylko dozór policyjny. Co innego piszą a co innego jest w rzeczywistości.
2015-10-22 13:08:15
Do znawców KK
Co przyświeca prokuratorowi żądając TYLKO 8 lat?? Z ludzkiej strony, nawet 12 lat karą żadną karą nie jest. Wszystkim bliskim Karoliny wyrazy współczucia.
2015-10-22 12:55:23
Kara śmierci
Dlaczego tytuł zawiera cytat, który nie znajduje się w treści artykułu? Zdumiewająco niskiego wymiaru kary chcą rodzice zabitej. Dziecko zostaje zabite z premedytacją (jazda po alkoholu, ucieczka z miejsca wypadku, brak udzielenia pomocy i w końcu ukrywanie się), a tu tylko 8 lat??? Śmieszne to jest. 15-20 lat to powinno być absolutne MINIMUM!!!!!
2015-10-22 12:48:42
Tomasz
Prokuraturo wstydź się, bo nie znajduje ŻADNEGO uzasadnienia dla tak niskiego wyroku. 8 lat za recydywę, za śmierć?
2015-10-22 12:28:52