piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rubikowe rekordy w Kaskadzie

Rubikowe rekordy w Kaskadzie [FILM]

Rubikowe rekordy w Kaskadzie
Data publikacji: 2016-02-19 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:36
Wywietleń: 1340 120498

Rekord Świata w ułożeniu kostki Rubika wynosi 4,90 sekundy. W ten weekend odwiedzający Galerię Kaskada będą mieli możliwość zobaczenia czy uda się go pobić. W sobotę i w niedzielę (20 i 21 lutego), w godz. 10–18, w 8 konkurencjach widowiskowego turnieju speedcubingu zmierzy się siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całej Polski.

Wśród nich Michał Pleskowicz – Mistrz Świata w układaniu kostki Rubika 2011, Mistrzowie Polski Jakub Kipa i Przemysław Kaleta, Kalina Brzezińska – vice-rekordzistka świata w kategorii kobiecej, Marcin Kowalczyk – finalista programu „Mam Talent” oraz multirekordzista świata w układaniu kostki Rubika bez patrzenia.

Kostka Rubika będzie układana klasycznie, ale też jedną ręką, stopami, bez patrzenia. Mistrzowie zmierzą się w układaniu innych łamigłówek, takich jak kostki 4x4x4 i 5x5x5, a także Megaminx, Pyraminx czy Skewb. Dwudniowym zawodom towarzyszyło będzie bicie rekordu w układaniu mozaiki z kostek Rubika. W sobotę można zobaczyć jak specjaliści z setek kolorowych sześcianów stworzą Minionka. W niedzielę ustanowiony zostanie rekord Polski w wielkości mozaiki ułożonej z kostek Rubika. Wykonany z ponad 4000 kostek obraz będzie przedstawiał gwiazdę piłki nożnej – Roberta Lewandowskiego.

W sobotę i w niedzielę, w godz. 10.30-18.30 na odwiedzających czekać będą też warsztaty układania kostki Rubika, które poprowadzą utytułowani zawodnicy i wykładowcy speedcubingu.

(isz)
Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską