sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rolnik w sądzie

Rolnik w sądzie

Rolnik w sądzie
Data publikacji: 2017-07-05 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 362 273578

Rolnik posiadający gospodarstwo na terenie gminy Kobylanka uprawiał... konopie indyjskie - policjanci odkryli u niego prawie 500 krzewów. Poza tym miał susz marihuany. Grozi mu teraz nawet 15 lat więzienia.

50-letni Radosław O. odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator prowadzący jego sprawę zarzucił mu popełnienie trzech przestępstw: nielegalną uprawę konopi indyjskich, wytworzenie marihuany (poprzez suszenie liści) oraz posiadanie narkotyku.

Śledztwo w tej sprawie jest już ukończone. Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Radosławowi O. Ustalono, że mężczyzna uprawiał konopie od stycznia 2016 r. do stycznia 2017 r. Z krzewów, które posiadał w chwili przeszukiwania gospodarstwa można było wytworzyć co najmniej 10 kg marihuany. W domu gospodarz miał jeszcze prawie 3 kg gotowego suszu.

Radosław O. jest tymczasowo aresztowany. Poza tym zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe na mieniu w wysokości 67 tys zł. Jak się okazuje, oskarżony był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

(lw)

Fot. Policja (arch.)

Komentarze

koka
Wielkim szokiem jest dla mnie poziom, do którego posunął się polski rolnik w wyścigu do wielkich zysków. Produkcja roślin mogących ze sobą śmierć świadczy o upadku morale ludzie na wsi. Godne najwyższego potępienia.
2017-07-05 22:42:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską