wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przypłynęły okręty [GALERIA]

Przypłynęły okręty [GALERIA]

Przypłynęły okręty [GALERIA]
Data publikacji: 2016-11-22 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:02
Wywietleń: 306 174678

Dwa okręty Marynarki Wojennej – ORP „Gen. T. Kościuszko” i ORP „Wodnik” z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni – wpłynęły we wtorek (22 listopada) do Szczecina. Pozostaną do środy. ORP „Wodnik” jest udostępniony do zwiedzania.
 
ORP „ Gen. T. Kościuszko” zacumował przy nabrzeżu Polskim, w głębi portu, zaś ORP „Wodnik” u stóp Wałów Chrobrego, gdzie we wtorek w godzinach 14-18 udostępnia swój pokład zwiedzającym.

Przedstawiciele Centrum Żeglarskiego powitali okręty zgodnie z morskim ceremoniałem. Na Stacji Pilotów przy ul. Światowida odegrano polski hymn. Wykonano też tradycyjny pokłon banderowy.

– Dzieje się tak zawsze przy okazji goszczenia wyjątkowych jednostek w naszym mieście – zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. – Jest to element programu „Szczecin – przyjazny port”.

Jak dodaje, okręty opuszczą Szczecin 23 listopada o godz. 7.30.

ORP „Gen. T. Kościuszko” i ORP „Wodnik” to jednostki 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. Wypłynęły z macierzystego portu w niedzielę. Odbywają na nich szkolenie metodyczne, dotyczące procedur obowiązujących w NATO, dowódcy 3. FO.
 
ORP „Gen. T. Kościuszko” to fregata rakietowa typu Oliver Hazard Perry, a ORP „Wodnik” jest okrętem szkolnym.

Tekst i fot. (ek)

Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA]

Komentarze

@imber
Tyle nabełkotałeś, że tylko "prof" Pawlowicz może cię zrozumieć!:-)))
2016-11-23 10:37:29
2-ie strony Medalu,
Odp. do komentarza Obs.ryver...! Bo Nasze Okrety sa glownie nastawione na Obrone a Ruskie przede wszystkim na A-TAK !!
2016-11-23 00:51:45
Pytanie do Foto (ek) ...
A jak wygladalo: za mundurem Panny sznurem...??
2016-11-23 00:42:02
IMER
Do Obs. ryver... Widzę że taki POkemon z Ciebie. AmberGold to Super, ale jak okręty to drażnią ruskich, bardziej biegli w temacie wiedzą że "ruskie" i bez tego podrażnione. Najlepiej to jak Pani kłamacz przepraszam Kopacz. Uciekać przed zagrożeniem i zamknąć się od środka w domu. Bardzo ciekawa doktryna typowo.... pełowska.
2016-11-22 20:38:56
Obs.ryver
Ależ to łajby o kształtach z czasów I Wojny Światowej! pewnie służa do spacerów po Zatoce Gdańskiej dla Macirewicza i jego 19-letnich "doradców"... W 1965 czy 66 miałem okazję w Gdyni oglądać dwa sowieckie rakietowe niszczyciele:Grozny i Gromki.Już wtedy budziły respekt i przygniatały swym ogromem... Stojąca tam ORP"Burza" wyglądała bardzo mikro. Te dwa które do nas przypłynęły, chyba są starsze niż "Burza"... A kaczyści nieustannie drażnią ruskich...
2016-11-22 15:01:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej