wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przeszczepiają w Szczecinie

Przeszczepiają w Szczecinie

Przeszczepiają w Szczecinie
Data publikacji: 2015-09-07 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:15
Wywietleń: 1157 18904

W Szczecinie specjaliści przeszczepiają wątroby, płuca, nerki, rogówki i kości. Nowe życie w tutejszych szpitalach dostają nie tylko mieszkańcy Zachodniopomorskiego, ale też innych części kraju. To świadczenia nielimitowane. Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia tylko w tym roku zapłacił za nie już ponad 10 mln zł.

Szpital na szczecińskich Pomorzanach przeszczepia nerki. Rocznie takich operacji przeprowadza około 60. Ale ma doświadczenie także w innych transplantacjach. I wspiera w nich inne ośrodki w kraju. W tym roku w tym szpitalu przeszczepiono już 33 nerki (w tym 1 w ramach dawstwa rodzinnego), przez cały ubiegły rok odbyły się 62 przeszczepy nerek (w tym 3 od dawców żywych).

Przeszczepy nerek wykonywane są także w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Było ich tutaj 26 tylko w tym roku (do końca sierpnia). Natomiast Zdunowo jest jednym z dwóch ośrodków w kraju, w którym prowadzone są przeszczepy płuc. W tym roku wykonano ich już tutaj 7.

Szpital przy ul. Arkońskiej przeszczepia też wątroby. W tym roku zrobił to już 48 razy.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Na zdj.: Takie wysokospecjalistyczne procedury mogą być wykonywane w szczecińskich szpitalach dzięki ogromnym inwestycjom w ich zaplecze lokalowe i sprzętowe.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej