piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Prom dla PŻB zbudują w Szczecinie

Prom dla PŻB zbudują w Szczecinie

Prom dla PŻB zbudują w Szczecinie
Data publikacji: 2017-03-07 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:12
Wywietleń: 442 221145

W środę (8 marca) w Kołobrzegu ma zostać podpisany kontrakt na budowę promu pasażersko-towarowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Kołobrzeski armator zawrze umowę z Morską Stocznią Remontową „Gryfia” w Szczecinie.

Inwestora, czyli PŻB, reprezentować mają Piotr Redmerski, prezes spółki i Andrzej Wróblewski, członek zarządu, natomiast należącą do Grupy MARS FIZ MSR „Gryfia” – jej prezes Marek Różalski oraz członek zarządu Mariusz Ronewicz.

Obecni też będą Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Konrad Konefał, wiceprezes Grupy MARS FIZ.

– Prom zostanie wybudowany w należącym do Grupy MARS FIZ Szczecińskim Parku Przemysłowym Stocznia Szczecińska – informuje PŻB. – Jednostka będzie spełniać wymogi techniczno-eksploatacyjne optymalne dla linii Świnoujście-Ystad.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

musti
Nareszcie PERSPEKTYWICZNY przemysł stoczniowy w naszym mieście zacznie wstawać z kolan,a miasto Szczecin zacznie się rozwijać.Chcę nadmienić,że przez najbliższe 100lat: 1) nie będzie tańszego transportu niż morski. 2)surowce kończą się na lądzie i trzeba będzie je szukać i wydobywać z dna morskiego. 3)trudno budowanie statków będzie zrobotyzować,większość prac będzie musiał wykonać człowiek. Cała bogata Europa o tym wie i nie likwiduje przemysłu stoczniowego(nawet bankrut Grecja). Gratuluję odwagi i życzę profesjonalnego zarządzania tak ważnym projektem dla miasta,regionu i kraju.DZIĘKUJĘ
2017-03-08 17:36:07
nemo
Jak to? Przecież te statki miała wybudować zreaktywowana stocznia szczecińska.
2017-03-08 08:55:59
Plakat
Super wiadomość, gdybym miał pieniądze tez bym zamówił jednostkę w Szczecińskiej Stoczni, wiadomo że nie zdążą nic wybudować bo nie ma czym i przez kogo, park maszynowy po takim przestoju to muzeum , a ludzi nie wiem skąd wezmą. A ja bym sobie pobierał pieniądze za niedotrzymanie terminów, oczywiście siedząc na Majorce !!!, hahahaha
2017-03-08 08:42:18
o
Rządzącym można pozazdrościć ambicji i odwagi bussinesowej.Oby tak dalej.Trzymam kciuki za powodzenie.
2017-03-08 08:23:10
oszukali
a Stoczni Szczecińskiej jak nie było tak nie ma. PiS jak zwykle nas oszukał
2017-03-08 07:58:58
Szczecinianie.
Bardzo sympatyczna wiadomość, prosimy o więcej.
2017-03-08 07:23:57
PO-dsumowanie tamtych lat,
Nie ma to jak Wielooo-Miliardowe... "AFFFERO-Kontrakty" z lat 1945-2015 !!
2017-03-08 01:17:02
kontrakt można podpisać na wszystko
A kiedy ten prom zostanie wybudowany i przez kogo? Są pogłoski, że żeby obniżyć koszty część urządzeń i podzespołów promu będzie wykorzystywana również do budowy łodzi podwodnych oraz i tu uwaga: do śmigłowców, które powstaną dla polskiej armii. Czas przekazania jednostek do eksploatacji to mniej więcej 2000050 rok.
2017-03-07 23:05:21
Byly Stoczniowiec,
Kazdy nowo zbudowany Statek czy Okret w bylej Stoczni im. A. Warskiego, przechdzil po 1 roku czasu tzw. "remont gwarancyjny" i moze taki remont pozniej po roku czasu, bedzie miala dokonac Stocznia Remontowa Gryfia ? Byc moze Ktos w Redakcji pomyli te "pojecia" ??
2017-03-07 22:46:07
@ Cyrku ciąg dalszy,
W najwieksza grupa stoczniowa tez nazywa sie "Remontowa" I buduje statki w Gdansku, takie czasy.
2017-03-07 22:45:19
do cyrkowca ignoranta
Nie stocznia remontowa, ale konsorcjum.
2017-03-07 22:28:04
Cyrku ciąg dalszy,
stocznia remontowa ma budować statki...