piątek, 23 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnanie Jana Waraczewskiego

Pożegnanie Jana Waraczewskiego

Pożegnanie Jana Waraczewskiego
Data publikacji: 2017-02-11 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 1900 213741

Szczecinianie pożegnali Jana Waraczewskiego, skrzypka, wieloletniego koncertmistrza filharmonii, żeglarza, jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości szczecińskiego życia artystycznego.

– Mocno zapisał się w pamięci miasta. Był muzykiem i żeglarzem, pasjonatem – mówił w homilii o. Maciej Biskup, przeor klasztoru dominikanów, który odprawił mszę św. żałobną.

Kościół dominikanów był wypełniony. Przyjaciela żegnali przyjaciele – muzycy, żeglarze, bardzo liczni melomani, dziennikarze. Grali szczecińscy filharmonicy.

„Przydawał Szczecinowi niezwykłego blasku, kochał swoje miasto” – napisał prezydent Szczecina Piotr Krzystek w liście kondolencyjnym, odczytanym po mszy św. przez Dorotę Serwę, dyrektor generalną filharmonii. Piotr Krzystek zaznaczył, że kto wie, czy powstałaby nowa filharmonia w Szczecinie, gdyby nie Jan Waraczewski.

 – Był odważny, marzycielski, przepełniała Go radość muzykowania i żeglowania. Był dobrym człowiekiem – mówiła Dorota Serwa.

Jan Waraczewski zostal pochowany na Cmentarzu Centralnym. Nad otwartą mogiłą, w imieniu żeglarzy, żegnał Go Zbigniew Zalewski, prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, były wiceprezydent Szczecina.

– Janek nie musiał wypływać na dalekie morza. Na jeziorze Dąbskim i Zalewie Szczecińskim miał swoje wyspy szczęśliwe – mówił Witold Zdrojewski, komandor Jachtklubu AZS.

W holu Filharmonii Szczecińskiej wyłożona jest Księga Kondolencyjna. Można się w niej wpisywać w sobotę do godz. 20 i w niedzielę w godz. 10-20. Janowi Waraczewskiemu dedykowany był piątkowy koncert w filharmonii.

(b.t.)

Fot. Robert STACHNIK

Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego Pożegnanie Jana Waraczewskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy