czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pożar budynku socjalnego

Pożar budynku socjalnego

Pożar budynku socjalnego
Data publikacji: 2016-02-07 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 1087 116098

W sobotę około g. 22. ogień pojawił się w budynku socjalnym w Klępczewie (gm. Świdwin). Z pożarem przez trzy godziny walczyły zastępy strażaków z JRG PSP Świdwin oraz OSP: Brzeżno, Sławoborze , Lekowo. Zarzewie ognia było w pomieszczeniu z piecem co.

W gronie trzynaściorga osób poszkodowanych w zdarzeniu znalazło się czworo dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w budynku zlikwidowanej szkoły oraz u osób bliskich. Na miejscu był wójt gminy Świdwin Kazimierz Lechocki i pracownicy socjalni z GOPS-u. Ludzie mają zapewnione posiłki.

Przyczyny pożaru badali policjanci i specjaliści z zakresu pożarnictwa. Niestety, należy stwierdzić, że w kotłowni panował ogólny bałagan. Nieoficjalnie dało się słyszeć, że był tam zapas styropianu przeznaczonego na prace remontowe.

Obiekt był zbudowany blisko czterdzieści lat temu na potrzeby administracyjne miejscowego PGR-u. Po jego likwidacji zakwaterowano w nim rodziny eksmitowane z innych domów. Wszyscy mieszkańcy korzystali ze wsparcia GOPS-u. Jedna z mieszkanek powiedziała, że był to już kolejny przypadek pożaru – wszystkie na szczęście były natychmiast ugaszone.

W poniedziałek wójt Kazimierz Lechocki poweźmie decyzje w kwestii odbudowy obiektu.

Tekst i fot. (cz.b.)

Komentarze

mrr
ludziom bardzo wspolczuje tragedii, ale nie da sie nie zauwazyc, ze ludzie biedni, zyjacy z pomocy panstwa, a ilosc anten z pewna cyfrowa telewizja pokazuje ze otrzymywane pieniadze przeznaczali nie konieczne na podstawowe potrezby zyciowe.
2016-02-08 09:59:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny