sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Podrobione gwiazdy

Podrobione gwiazdy

Podrobione gwiazdy
Data publikacji: 2015-09-30 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 3061 24943

Zachodniopomorscy celnicy zatrzymali paczkę z... Minionkami. Było w niej 1200 figurek i 600 zegarków z wizerunkiem postaci z popularnej kreskówki.

Kontrolowana przez celników przesyłka z Dalekiego Wschodu zgodnie z dokumentami miała zawierać lalki i zegarki. I tak było, jednakże zgłaszający ją mieszkaniec naszego województwa nie dodał, że są to postaci ze znanego filmu animowanego, a na czasomierzach są jeszcze sceny z niego.

- Zabawki: 600 zegarków i 1200 figurek, nie pochodzą z autoryzowanego przez producenta źródła - wyjaśnia Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie. - Łączna ich wartość, liczona po cenie towarów oryginalnych, to 30 tysięcy złotych. Towar zatrzymano, a o zdarzeniu poinformowani zostali przedstawiciele widniejących na nim znaków towarowych i to oni zdecydują, co się dalej stanie z przejętą przesyłką.

Obrót towarami podrobionymi jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto właściciel podróbek je traci.

W zeszłym roku Izba Celna w Szczecinie zatrzymała niemal 42 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości przekraczającej 2,2 mln zł.

(mag)

Podrobione gwiazdy Podrobione gwiazdy

Komentarze

Paskudy
Co dzieciaki widzą w tych szkaradziejstwach ;\ A już zwłaszcza tych podrobionych, wątpliwej jakości, którą widać na załączonym zdjęciu.
2015-09-30 12:19:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską