piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pociski na dnie Głębokiego

Pociski na dnie Głębokiego

Pociski na dnie Głębokiego
Data publikacji: 2016-02-22 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 279 120938

Na pocisk do ręcznego granatnika przeciwpancernego natknęła się w poniedziałkowe popołudnie w wodach szczecińskiego jeziora Głębokie grupa osób, która przyjechała w te okolice, by nurkować w jego wodach i kręcić film. Zgłoszenie o znalezisku policjanci odebrali w godz. 16. 30. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i do wtorkowego poranka będą czekać na przyjazd saperów.

Jak poinformowała st.asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, według oświadczenia płetnownurka, który natknął się na pocisk i wydobył go na brzeg, nie jest on jedynym, jaki dostrzegł na dnie akwenu w miejscu, w którym pływał.

- Według przekazanych przez niego funkcjonariuszom informacji wynika, że w tym miejscu, a znajduje się ono od strony brzegu, przyległego do drogi w kierunku Wołczkowa, w bezpośrednim sąsiedztwie położonego także nieopodal wojskowego poligonu, na dnie dostrzegł przynajmniej jeszcze dwa takiego rodzaju pociski - powiedziała st.asp. Irena Kornicz.

Teren przy jeziorze ze znaleziskiem zabezpieczają policjanci i strażnicy miejscy. Powiadomieni o nim zostali także saperzy. Do ich przyjazdu, tj. do wtorkowego poranka, patrole mundurowych mają pilnować miejsca z pociskiem całą noc przed ciekawskimi. ©℗

(MIR)

 Fot. R.PAKIESER (arch.) 

Komentarze

Bomba
Ludzie, angażować policję do pilnowania starego granatu? To tak jak z miejskim łowczym, na którego czasami trzeba oczekiwać.
2016-02-23 09:28:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską