sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pociągi zwalniają

Pociągi zwalniają

Pociągi zwalniają
Data publikacji: 2016-03-10 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 158 123018

W niedzielę 13 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów. Wbrew obawom pasażerów nie zniknie z niego Express InterCity „Sedina", jednak trasę Warszawa - Szczecin będzie pokonywał nieco dłużej niż obecnie. Za to znacznie zmieni się czas przejazdu między oboma miastami nocnych TLK.

Wprowadzając w grudniu rozkład 2015/2016, PKP intercity się chwaliło, że pasażerowie ze Szczecina pojadą szybciej o ok. 25 min do Warszawy, a cała podróż zajmie poniżej 5 godzin. To przyspieszenie - jednego, za to bardzo chwalonego, bo wieczornego ze stolicy EIC „Sedina" - potrwa tylko do niedzieli. Po korekcie i on będzie jechał nieco ponad 5 h. Za to aż 8 godzin 36 minut będzie trwał przejazd nocnego TLK ze Szczecina do stolicy, mimo że odjazd będzie 34 minuty wcześniej niż teraz. W pociągu z Warszawy pasażerowie spędzą już „tylko" 7 godzin 56 min.

Od 29 kwietnia pomiędzy Krakowem a Kołobrzegiem zaczną kursować Pendolino. Pociąg EIP spod Wawelu do naszego kurortu będzie wyruszać po południu, zaś wracać rano. Jazda potrwa 8 h27min (dziś ponad 11h), a z Warszawy do Kołobrzegu 5 godz. 53 min (dziś blisko 8h).

Dzień później niż Pendolino, bo 30 kwietnia, przybędzie dodatkowe połączenie Kraków – Szczecin. Będzie to od dawna wypatrywany IC Barbakan, zestawiony z nowych pojazdów Flirt3.

Informacje o aktualnych połączeniach można uzyskać pod numerem infolinii 19 757. Do dyspozycji jest także strona www.portalpasazera.pl oraz www.rozklad.plk-sa.pl, www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl. Od piątku 11 marca do poniedziałku 14 bm. na 18 największych dworcach w Polsce pomocą pasażerom będą służyć mobilni informatorzy.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską