poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka

Po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka

Po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka
Data publikacji: 2015-11-15 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 824 37333

Od kilku dni po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka. Jest w fazie testów. Jeżeli się sprawdzi i zostanie dobrze przyjęta przez szczecinian, to jej śladem - via Berlin - pojawi się też druga. „Świetna inicjatywa" - komentują zarówno osoby, dla których problemem jest przemierzanie największej szczecińskiej nekropolii, jak też zwolennicy zamknięcia jej terenu dla wszelkich pojazdów spalinowych.

Lata temu - na krótko - po cmentarzu jeździła riksza. Inicjatywa nie została dobrze przyjęta przez szczecinian, więc upadła. Teraz jest nowy pomysł: pojazd elektryczny. Realizuje go Wiesław Zajdel. Od kilku dni jego taksówkę, zasilaną sześcioma akumulatorami (1,5 kAh), spotkać można głównie przy II bramie Cmentarza Centralnego (od ul. Ku Słońcu).

- Pierwszy raz pomyślałem o pojazdach w typie meleksa, gdy w latach 80. z siatami pełnymi zniczy i kwiatów wędrowałem cmentarnymi alejami pomiędzy mogiłami bliskich. Nie było łatwo, choć byłem młody. Realizację pomysłu jednak odłożyłem aż do teraz, w międzyczasie realizując się w branży gastronomicznej, transportowej i handlowej - opowiada p. Wiesław. - Nie miałem wątpliwości, że tego rodzaju ekologiczny transport, czyli cichy i nie emitujący spalin, a też jeżdżący z prędkością do 10 km/h, będzie idealnie pasował do „parku, co pochował umarłych". I po bardzo pozytywnych reakcjach ludzi widzę, że miałem rację. ©℗

Więcej czytaj w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka Po Cmentarzu Centralnym jeździ elektryczna taksówka

Komentarze

Sponorowane
Ten artykuł to czysta postać krypto reklamy l. Można poprosić aby pani napisała o mojej działalności za free ?
2015-11-16 14:07:17
@jan66
Zgadzam się! Dać możliwość wjazdu wszystkim! Osobówkom, taksówkom, busom, ciężarówkom, motocyklistom i quadom. Zmarłym to nie przeszkadza, a żywych się przegoni. I koniecznie niech dealerzy wykupią wjazdówki - świetny będzie teren do jazd testowych.
2015-11-16 11:10:57
jan66
ZUK sam nie umie zarobić. w/g powiedzenia małymi łyżkami szybciej się najesz. To nie chodzi o to że samochody wjeżdżają tylko za ile. Zrobić niższe opłaty a nie po 40 zł np. po 15 zł. Wpuszczać wszystkich, którzy chcą wjechać. Na pewno to środowisku nie zaszkodzi a w tygodniu odwiedzających też zbyt dużo nie ma. Zwiększy się ruch i będzie zarobek. Wpuszczanie obcych firm to zarobek dla nich a dla cmentarza mała prowizja. Klient za taką usługę zapłaci więcej. Pośrednictwo kosztuje. Dziś samochody wyposażone są w katalizatory i filtry cząstek stałych tak więc środowisku to nie zaszkodzi.
2015-11-16 07:28:45
pozytywny
super czasami zeby dojsc do jakiegos grobu jest spory kawalek -uwazam ze pomysl jest trafiony
2015-11-15 17:27:16
Sum
Suma Grubasa niech przewiezie po cmentarzu, aby zobaczył jakie bydełko zostawił "władca z Mieszkowic"
2015-11-15 16:30:16
kierowca
Brak zabezpieczeń dla osób z tyłu :) czy posiada certyfikaty i homologacje !? Pani redaktor pani walczyła za rykszami z nie powodzeniem brak siły mediów :) teraz to zobaczymy bo to nie ryksza a pojazd :)
2015-11-15 15:20:20
kanar
No tak...emeryt przejedzie pół miasta za darmo komunikacją a cmentarzu go skasują...
2015-11-15 14:56:51
już
Już kiedyś jedna pomysłowa Pani miała pomysł na rikszę, ale jak sądzę formalności urzędnicze przetrąciły całą akcję.
2015-11-15 12:13:52
brawo
już dawno ktoś powinien o tym pomyśleć ,świetny pomysł ,życzę powodzenia
2015-11-15 11:43:32
Bardzo dobry ponysł
Miasto powinno wspierać takie inocjatywy !!! Ale doświadczenie pokazuje, że nie będzie to łatwe - z aquaparkiem ( teren Gontynki ) pier.... się od lat !
2015-11-15 10:37:41
no i
ile to kosztuje? bo chyba z 2 zl co laska to sie nie utrzyma ;) P.S. a czy do prowadzenia takiego pojazdu trzeba miec jakies uprawnienia?
2015-11-15 08:38:06
Ciekaff
Pomysl sam w sobie fajny. Pozostaje tylko dokonać drobnej modernizacji pojazdu bo ...czego mają się trzymać podczas jazdy lub na zakrętach siedzące z tyłu osoby starsze lub schorowane ?? Siatek ze zniczami ? Daszek też powinien bardziej osłaniać pasażerów z tyłu. Życzę Panu powodzenia w realizacji inicjatywy :)
2015-11-15 07:52:45