niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Odwołane lekcje. Wszystko przez śnieg

Odwołane lekcje. Wszystko przez śnieg

Odwołane lekcje. Wszystko przez śnieg
Data publikacji: 2017-01-12 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:07
Wywietleń: 657 199524

Z powodu obfitych opadów śniegu w niektórych szkołach powiatu kołobrzeskiego odwołano w czwartek (12 stycznia) lekcje.

Obfite opady śniegu i kolejny sztormowy wiatr, jaki w środowy wieczór (11 stycznia) nawiedził województwo zachodniopomorskie spowodowały, że sytuacja na drogach powiatu kołobrzeskiego uległa nagłemu pogorszeniu. Większość z nich przez zamiecie śnieżne i tworzące się zaspy była w fatalnym stanie. Kierowcom przeszkadzała także ślizgawica. Samochody mimo powolnej jazdy wypadły z trasy. W związku z tym w niektórych szkołach powiatu kołobrzeskiego odwołano dzisiejsze (czwartkowe) zajęcia.

Tak jest między innymi w Rymaniu, do którego na co dzień uczniowie dowożeni są z okolicznych miejscowości szkolnym autobusem. W gminie Gościno poproszono dzieci dojeżdżające do szkoły, aby pozostały w domach. W Ustroniu Morskim uczniowie, którzy nie dotrą na zajęcia, będą usprawiedliwieni. Podobnie będzie w przypadku uczniów dojeżdżających do kołobrzeskich placówek oświatowych.

Władze gminy wiejskiej Kołobrzeg zaapelowały nawet do swoich mieszkańców za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook, aby rano nie wysyłali swoich pociech na przystanki autobusowe. Dygowska podstawówka prowadzi zajęcia, ale każda nieobecność spowodowana trudnościami dotarcia do niej – podobnie, jak w innych przypadkach – zostanie usprawiedliwiona. ©℗

(pw)  

Fot. Robert Stachnik (Archiwum)

Komentarze

Mariusz
Takie informacje dla rodzicow powinny być przesłane przez szczecin radio albo TVP Szczecin. Najlepiej by prognozy pogody były na tyle ścisłe by zamknięcie szkół było zaplanowane dzien wcześniej. Szkoda że takiej zimy nie mieliśmy w święta ale i teraz jest fajna.
2017-01-12 17:25:08
śnieg
Zima stulecia, to było coś.
2017-01-12 11:59:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi